Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fiyatıyla Aklınızı Uçuracak Dünyanın En Pahalı Drone Modeli

Akıl almaz bir fiyata ve özelliklere sahip dünyanın en pahalı drone modelini sizler için araştırdık. İşte 300 bin dolarlık Ehang 184 AAV detayları:
Fiyatıyla Aklınızı Uçuracak Dünyanın En Pahalı Drone Modeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bir anda hayatımıza girip kısa sürede aklımızın alamayacağı becerilere sahip olan dronelar, günümüzde oldukça popüler hale gelmiş durumdalar. Her geçen gün daha da geliştirilen modeller, git gide pratik birer ulaşım aracı halini almaya başlıyor. Sizlere daha önce insansız uçabilme özelliğine sahip “Ehang 184″ten bahsetmiştik. Bu drone teknolojisinde daha başlangıç olsa gerek. Zira mühendisler, insanların ilgisini fazlasıyla çeken bu modelin geliştirilmesinde gece gündüz çalışmaktadırlar. Bir nevi kişisel helikopter görevi üstlenmesi beklenen modelin uzun şarj ömrü ve pratikliği, küçük şehir turunu mümkün kılan inanılmaz özellikler içeriyor.

Genellikle fotoğraf ve video çekmek ya da insanoğlunun ulaşması zor olan yerlerden görüntü elde edebilmek için kullanılan droneların bugün geldiği nokta, tahmin edilenin de üzerinde. Hatta bu mucize cihazlar ile market alışverişi yapan insanlar bile var. Ancak Ehang 184’e ayrı bir parantez açmak lazım. Çünkü o, droneların asıl işlevlerini çok daha farklı bir boyuta taşımıştır. Çinli üretici firmadan gelen haberlerse, sevindirici. Çünkü daha önce test aşamasında olduğunu bildiğimiz modelin seri üretime geçirileceği duyuruldu. Biliyorsunuz daha önce sizlere bu modelin fiyatından ve detaylı özelliklerinden tam olarak bahsedememiştik. Şimdi ise açıklanan fiyatı ile birlikte bu uçan araç dünyanın en pahalı drone modeli olarak adlandırılıyor. Dilerseniz bu modelin asıl özelliklerine ve fiyat etiketinin hangi rakamları gösterdiğine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı drone modeli:

Dünyanın En Pahalı Drone Modelinin Genel Özellikleri Neler?

Dünyanın En Pahalı Drone Modelinin Genel Özellikleri Nelerdir?Dünya üzerinde bulunan birçok drone, GoPro taşıyarak video ve fotoğraf çekme özelliklerine sahip. Ancak Çin merkezli drone şirketinin üretmiş olduğu Ehang 184 modeli bu durumu bir tık daha ileri taşımaktadır. Bu drone modeli, teknoloji mağazalarında satılan tipik dronelar gibi olmamakla birlikte, dört köşesinde ikişer pervaneye sahip bir yolcu taşıtı. 5.5 metre uzunluğundaki bu cihaz, saatte 100 kilometrelik hıza ulaşabilmekte ve 142 beygir gücü üretebilmektedir.

Ehang 184 Modelinin Fiyat Etiketi

Ehang 184 Modeli Nasıl Bir Fiyat Etiketi İle Dünyanın En Pahalı Drone Modeli Olmuştur?Dünyanın en pahalı drone modeli unvanına ulaşmayı başaran Ehang 184 modeli, servet değerindeki geleceğin havalı teknolojileri gibi listeye adını yazdıracak kadar yüksek bir fiyata sahip. Yaklaşık olarak 300 bin dolarlık fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek olan bu model, teknoloji alanında yeni bir çağın başladığını gösteren alametlerden sadece bir tanesi…

GCM Yatırım Banner

DÜNYANIN EN PAHALI DRONE MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Üretici şirketin söylediğine göre Ehang 184 AAV (Autonomous Aerial Vehicle) oldukça güvenli, akıllı ve tam anlamıyla çevre dostu alçak irtifalı bir otonom hava aracıdır. Ayrıca bu model, orta ya da kısa mesafeli iletişim ve ulaşım için bir çözüm sağlamaya yönelik üretilmiştir. Dünyanın en pahalı drone modeli %100 yeşil teknoloji ile tasarlanmış olup, sadece elektrik ile çalışmaktadır. Ehang 184 modeli 200 kilogram olup, 119 kg ağırlığa kadar yolcu taşıyabilmektedir. Maksimum uçuş yüksekliği 4 bin metre olan bu uçan araç, deniz seviyesinde 23 dakika boyunca uçuş gerçekleştirebilmektedir.

Ehang 184 AAV Modelinin Tasarım ve Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Ehang 184 AAV Modelinin Tasarım ve Kullanım Özellikleri Nelerdir?Ehang 184 AAV eşsiz bir şekilde tasarlanmıştır. Eğer güç sisteminin bir takımı anormal çalışıyorsa, bu araç normal uçuş planını sürdürmekle birlikte kendisinin ve yolcusunun güvenliğinden de emin bir şekilde yoluna devam etmektedir. Dünyanın en pahalı drone modeli olan Ehang 184 ile ilgili belki de en heyecan verici özellik, bir akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebilir olmasıdır.

Aslında Ehang, sadece “kalkış” ve “iniş” olmak üzere iki komut ile çalışmaktadır. Sizler bir kereliğine güzergahı belirledikten sonra, Ehang 184 modeli dikey bir şekilde kalkış yapacak ve o istikamete doğru gerçek zamanlı sensör verilerini kullanarak seyahat etmenizi sağlayacaktır. Eğer herhangi bir şekilde arıza olursa, 184 AAV modeli çabucak güvenli bir alana iniş gerçekleştirecektir.

Dünyanın bu en pahalı drone modeli, epoksi ve karbon fiberin bulunduğu bileşik malzemelerden üretilmiştir. Drone modelinin kabininde, klima ve katlı bir okuma ışığı bulunmaktadır. Dış kısmında ise yanıp sönen sinyal lambaları, tepe farları ve çevrenizdekileri görmenizi sağlayacak bir kamera sistemi bulunmaktadır. Son olarak yolculuk sırasında eşyalarınızı koyabileceğiniz 16 inçlik yeterli bir alan da Ehang’ın sunduğu hizmetler arasındadır.

Teknolojinin hızına yetişmek artık günümüzde neredeyse imkansız. Akıllı telefonlar, televizyonlar, müzik çalarlar, bilgisayarlar ve hatta saatler derken; şimdi ise karşımıza küçük bir helikopter görünümündeki akıllı bir hava aracı çıkıyor. Peki, 300 bin dolarlık değere sahip dünyanın en pahalı drone modeli ile küçük bir şehir turu yapmak ister miydiniz? Sorumuzun cevabı ile bu konu hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.