Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Kötü 10 Polis Arabası ve Bulundukları Ülkeler

Dünyanın zengin ülkelerindeki lüks polis arabalarını görmüştük. Peki, şimdi dünyanın en kötü polis arabalarını görmeye hazır mısınız? İşte listemiz:
Dünyanın En Kötü 10 Polis Arabası ve Bulundukları Ülkeler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bir otomobilin satın alınmasının da üretilmesinin de hizmet ettiği amaç her zaman aynıdır. Ne için lazım? Bu sorunun cevabına göre de alınacak otomobil belirlenir. Zaten, ancak otomobilleri günlük amacına en uygun şekilde kullandığınız zaman doğru sonucu alabilirsiniz. Bu durum, en çok da emniyet güçleri için geçerlidir. Yaptıkları iş nedeniyle bünyelerinde bulunan otomobil filosunun bağlı bulunduğu departmana sonuna kadar uygun olması gerekir.

Gözünüzde yüksek hızlı kovalamaca sahnelerinin canlandığını tahmin edebiliyorum. Eskiden oldukça nadir karşılaşılan bu durum, firmanın dev markalarının ürettiği birbirinden özel araçlarla fazlasıyla popüler hale geldi. Ama sonuç çoğu zaman değişmez, çünkü teşkilatın emrinde bulunan araçlar da ez az onları kızdırmayı başaranların ki kadar mükemmeldir. Bu durum her zaman mı böyledir, elbette hayır. Zira kameralara yansıyanlar caydırıcı bir güç olması için medyaya özellikle verilir. Bir de sahnenin öbür tarafı var. Kaçmaya çalışan bir Ferrari sürücüsünü 45 beygir gücündeki otomobiliyle takip etmeye çalışan bir polis memuru hayal edebiliyor musunuz? Şaka gibi görünse de bu durum gerçek. Bazı ülkeler filolarını dev firmaların en hızlı en lüks araçlarından oluşturmak yerine, bugün sizler için sıraladığımız otomobillerden kurmuşlar. Eğer hazırsanız bu araçlara daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en kötü polis arabaları ve bulundukları ülkeler:

10 Küba – Lada Riva 1982

Küba - Lada Riva 1982Ülkenizin ABD ile ticaret ambargosu varsa ve size de polis filosu lazımsa sonuç ne olur? Tabi ki cevap Rusya olur. Dört kişilik Lada Riva 60 beygir gücü sunmakta ve herhangi bir adli suç mahalline giderken ciddiye alınma ihtimali oldukça düşük durmakta. Özellikle de komik sireni ile olayı çözmeye giderken yolda daha çok soruna neden olabilir.

9 Çek Cumhuriyeti – Smart Fortwo 2008

Çek Cumhuriyeti - Smart Fortwo 2008Suçluları yakaladığınız zaman, onları merkeze kadar taşıyabilmeniz için aracın arka tarafında yeterli bir alan bulunması gerekir. Ancak Prag’daki iki kişilik Smart Fortwo modeli araçlarını, polis arabası olarak atadıklarında bu durumu gözden kaçırmış olmalılar. Pro-aktif bir tasarım olduğu için gözaltına alınan suçluları taşımaları gerekli olsa da araç ile bu durum imkansız gibi görünüyor. Aracın maksimum hızıysa 45 beygir gücü sunan motoru sayesinde 135 kilometre olarak göze çarpıyor.

GCM Yatırım Banner

8 Almanya – 1997 Toyota Prius

Almanya - 1997 Toyota PriusPorsche araçlarını polis araçları filosuna ekleyen Almanya’nın başkenti olan Berlin’deki polis otomobillerine gelecek olursak. Yetkililer emisyonu düşürmek amacıyla yeni bir tür araca ihtiyaç duydu ve bu otomobil de Toyota Prius oldu. Prius bir hibrid araçtır ve yakıtı su gibi içen Porsche araçları ile kıyaslandığında, böyle bir ortamda çok daha nazik kalırlar. Listemizdeki en yavaş araba olmayan Prius, 100 beygir gücüyle saatte 180 kilometrelik hıza ulaşabiliyor.

ZENGİNLERİN SAHİP OLDUĞU 14 HiBRiD ARABA MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

7 İngiltere – 2014 Nissan LEAF

İngiltere - 2014 Nissan LEAFTamamen elektrik ile çalışan Nissan LEAF modeli, A noktasından B noktasına gitmek isteyenler için oldukça pratiktir; fakat yüksek hızlı kovalamacalar için gerekli gücü gösteremez.

Prius gibi Berlin’de tanıtılan birçok araç, emisyonu azaltmak için kullanılmaktadır. Batı Midlands polisleri benzer tarzda çözümler aramışlar ve sonunda saatte 145 km hıza ulaşan 80 beygir gücü motoru ile Nissan Leafs modelinde karara varmışlar. Bu arabalar mahallelerde devriye gezmek için iyi olabilir.

6 Amerika Birleşik Devletleri – 1981 Dodge Diplomat

Amerika Birleşik Devletleri - 1981 Dodge DiplomatGeçmiş yılların bir simgesi haline gelen Dodge Diplomat’lar, Amerika’nın belirli şehirlerinde görev yapan polisler için aynı şeyi ifade etmiyordu. Yaklaşık 75 beygir gücü sunması, bu aracın en kötü polis arabası olarak kabul edilmesinin nedenlerinden biri değildir. Polis memurları sundukları raporlarda, bu araçların fren sistemlerinin arızalı olduğunu ve birçok kez arabadan atlamak zorunda kaldıklarını belirtmişlerdir.

YILLARA MEYDAN OKUYAN TARİHİYLE DODGE HAKKINDAKİ 15 GERÇEK İÇİN TIKLAYIN.

5 İtalya – 2014 BMW i3

İtalya - 2014 BMW i3BMW i3 çirkin bir araba değildir. Aslında, oldukça da güzeldir. Hem yazılımları yeterlidir hem de bir dizi görevi otomatikleştirebilmeniz bu otomobille mümkün. Öyleyse BMW i3 modelinin listemizde olmasının sebebi nedir?

120 beygir gücüne sahip olmasının yeterli olup olmadığı konusunu düşünürken, bu aracın bir elektrikli otomobil olduğunu da göz önünde bulundurun. Milan polis teşkilatı tarafından kabul görmesine rağmen, bu araç yine de kötü bir kolluk kuvveti arabasıdır. Yaklaşık 15 saatte tekrar biten şarj bataryasının gücünü hızlı bir şekilde kullanır. Bu yüzden de polis memurları, etrafta ne olup bittiğine konsantre olmak yerine ne kadar gücünün kaldığını düşünürler.

BMW i3 FOTOĞRAFLARI ve DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYIN.

4 Fransa – 2012 Renault ZOE

Fransa - 2012 Renault ZOEİngiltere’de tanıtılan Nissan LEAF ile aynı nedenden dolayı, Renault ZOE modeli de Fransa’da tanıtılmıştır. Bu da gösteriyor ki Avrupalılar polis araçlarını daha az emisyon ile çalıştırmanın yolunu bulmuşlar.
Aracın işlevselliği ile ortaya çıkan aynı sorunlar 87 beygir gücüne sahip olduğu için herhangi bir kaza mahalline zamanında yetişememelerine neden olacaktır. Gündelik kullanıcılar için ideal bir model olmasına rağmen, Fransa’daki polis gücü için çokta kullanışlı görünmüyor.

3 Bulgaristan – 2005 Citroen C4

Bulgaristan - 2005 Citroen C4Çok ama çok kötü bir araba olmayan Citroen C4, polis arabası yerine daha çok aile arabası olarak kabul görmektedir.

Citroen C4, Opel Astra ve Dacia Sandero gibi modellerin de bulunduğu devriye arabaları ekibinin bir parçasıdır. Bu otomobil 155 beygir gücüne sahip olsa da asıl problem yol tutuşunun altında yatar.
Direksiyon biraz sarsılabilir ve polis memurları bu aracı kullanırken arabanın içerisinde çevrenin gücünü fazlasıyla hissedebilir. Bu nedenle de araç, suçluları takip etmek için ideal değildir.

2 Japonya – 1998 Suzuki Jimny 1998

Japonya - 1998 Suzuki Jimny 1998Japonya’daki polis araçlarına geldiğimizde, teşkilat sayısının oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Fakat kullanmış oldukları Suzuki Jimny modelindeki araçlar, dünyanın en kötü polis araçları olarak gösterilmektedir.

Suzuki Jimny modelinde yanlış olan şey nedir? Aslında, bu aracın özellikle yasaları uygulamak amacıyla kullanıldığını düşünürsek, doğru olan şeylerin neler olduğunu sormamız gerekir. 90 beygir gücü sunan Suzuki Jimny, yavaş hızlanmasının yanı sıra süspansiyonları da hatalı olduğu için, olumsuz eleştiriler olumlulardan daha fazladır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 POLİS ARABASI İÇİN TIKLAYIN.

1 Rusya – 1984 Lada Samara

Rusya - 1984 Lada SamaraLada, Rusya’da oldukça popüler bir markadır. hatta Küba’da Rusya’nın adımlarını takip etmiş ve polis araçları filosunu Lada marka arabalardan oluşturmuşlardır. Lada tarafından imal edilen daha fazla tatmin edici araba varken, Lada Samara modeli onlardan biri değildir.

Korkunç ötesi tasarım özelliği ve süngerimsi süspansiyon özellikleri bu aracı elverişsiz kılar. Polis memurlarının titreşim ile nasıl mücadele ettiklerini ve ne kadar uğraştıklarını hayal edebilirsiniz. Bugüne kadar daha uygun modeller üretilmiş olsa da Lada Samara modelinin polis arabası olarak kötü olduğu gerçeğini değiştiremiyor.

Polis araçları, ekiplerin suçlu insanların peşlerine takılıp rahatça onları takip edebilmeleri için ya da suç mahalline hızlı ve sorun yaşamadan ulaşabilmeleri için tasarlanmalıdır. Hem zorlu takibi sürdürüp hem de çevrenin ve zeminin zorluklarını yaşamanın yanı sıra, bir de kullanılan araçların sizlere sorun yaratması; bu mesleği yapan insanların işini fazlasıyla zorlaştırıyor. Peki, gelelim sorumuza; sizce bu listeye başka hangi ülkelerdeki araçlar dahil olmalıydı? Sorumuzun cevabıyla birlikte düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.