Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyaca Ünlü İsmin Hisse Hedef Fiyatına Güncelleme

Analistler, güçlü getiri potansiyeliyle İngiliz bankacılık devi HSBC için hisse hedef beklentisini yükseltti.
Dünyaca Ünlü İsmin Hisse Hedef Fiyatına Güncelleme
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Genel merkezi Londra’da olan ve 65 ülkeyle birlikte Türkiye’de de faaliyet gösteren HSBC Holdings hisseleri (HBCYF) için hedef fiyat yükseltildi. Ünlü holdingin hisseleri son kapanışını 7,71 dolardan yaptı.

Analistler güçlü potansiyel beklentisiyle 12 aylık hedef beklentisini 9,69 dolardan 10,28 dolara yükseltti. Bu rakam son kapanış seviyesinin yüze 33 üzerini işaret ediyor.

Kurumsal ilgideki kayda değer artışa dikkat çekilen açıklamada, fon sahipliğinin yüzde 6’dan fazla arttığı ve 397 fona ulaştığı belirtildi.

Fonlar arasında yaşanan farklılık ise kurumsal yatırımcıların piyasa koşullarına ve bireysel fon yetkilerine yanıt olarak uyguladıkları farklı stratejilerin bir yansıması olarak yorumlandı.

HSBC Holdings Hisseleri
Kaynak: Market Watch

HSBC, 2023’ün 3. çeyreğinde gelirini yaklaşık yüzde 48 oranında artırdı. Şirketin piyasa değeri 147,26 milyar dolar, fiyat kazanç oranı ise 5,34 ile oldukça cazip seviyede. Bu rakamlar hisse senedinin kazançlarına kıyasla iskontolu işlem görebileceği anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Temettü açısından da ilgi gören HSBC, temettülerini üç yıl üst üste artırdı ve yüzde 9,37 gibi yüksek temettü verimi sunarak da yatırımcıların gönlünü kazanıyor.

InvestingPro ipuçları, analistlerin şirketin bu yıl da kârlı kalmasını beklediklerini ve bunun da aynı dönem için yüzde 50’nin üzerinde sağlam faaliyet geliri marjıyla desteklendiğini belirtiyor.

Londra Borsası’nda işlem gören hisseleri (HSBA) Cuma kapanışı yüzde 0,36 ekside 609,50 sterlinden, New York’ta (HSBC) yüzde 1,52 artışla 38,62 dolardan, Hong Kong Borsası’ndaki ise (0005) yüzde 0,34 artışla 59,65 Hong Kong dolarından tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.