Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Elon Musk ve Bill Gates Tartışmasını Konuşuyor

Elon Musk ve Bill Gates arasında geçen bir yazışmanın ifşa olmasının ardından tüm dünyanın gündemine bu ikili oturdu. İşte detaylar;
Dünya Elon Musk ve Bill Gates Tartışmasını Konuşuyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin iki insanı arasında bir tartışma yaşanmaya başlandı. Elon Musk ve Bill Gates arasında Tesla üzerine bir mesajlaşma yaşandı. Bu mesajlar, Whole Mars Catalog isimli hesapta ekran görüntüleriyle ifşalandı.

Whole Mars Catalog isimli hesap, ikili arasındaki yazışmaların ekran görüntülerini eklediği tweetinin ardından Elon Musk’a bunun gerçek olup olmadığını sordu.

Musk bunun doğru olduğunu söylerken, “NYT’ye sızdırmadım. Arkadaşların arkadaşları aracılığıyla alınmış olmalılar. TED’deki birçok kişiden Gates’in Tesla’ya karşı hala yarım milyar açığa satış pozisyonu olduğunu duydum. Bu yüzden ona sordum. Bu tam olarak çok gizli değil,” ifadelerini kullandı.

Ekran görüntülerinde Musk’ın Gates’e “Tesla’ya karşı hala yarım milyar dolarlık açığa satış pozisyonunuz var mı? diye soruyor. Gates ise “Kapatmadığım için üzgünüm. Hayırseverlik olanaklarını tartışmak istiyorum,” şeklinde cevap veriyor.

Gates’in bu cevabı üzerine Musk, “Üzgünüm ama iklim değişikliğini çözmek için en çok çaba gösteren şirket olan Tesla’ya karşı büyük bir açığa satış pozisyonunuz varken, iklim değişikliği konusundaki hayırseverliğinizi ciddiye alamam,” dedi.

GCM Yatırım Banner

Konuşmanın ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi olmasa da Şubat 2021’de Gates’in borsada Tesla’ya açığa satış pozisyonu aldığı iddialarının ortaya çıktığı zamana denk geldiği düşünülüyor.

Yazışmaların ifşalanmasının ardından Musk, Gates’in bir fotoğrafına hamile erkek benzetmesi yaptı. Görüntüde göbeği olan bir Bill Gates’in yanına hamile erkek emojisi koyarak paylaştı. Tweetine “hızlıca heyecanınızı kaybetmek istiyorsanız” yazdı.

Bu tweetin ardından Musk, Twitter yönetimine de gönderme yaptı. Platformdaki ifade özgürlüğüne defalarca dikkat çeken Musk, “Shadow ban konseyi tweeti inceliyor” yazdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın