Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 549 Milyon Dolarlık Kaynak

Dünya Bankası, Türkiye'ye yenilenebilir enerji kullanımını artırması için 549 milyon dolarlık finansman sağlayacak. Detaylar haberde...
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 549 Milyon Dolarlık Kaynak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haziran ayının ilk haftasında Küresel Ekonomik Beklentiler Raporu’nda Türkiye’nin büyüme beklentisini yükselten Dünya Bankası, enerji alanında kullanılmasına yönelik kaynak sağladı.

BloombergHT’de yer alana habere göre Dünya Bankası merkezi yönetim ve belediyelerde yenilenebilir enerji kullanımını artırma hedefiyle Türkiye’ye milyon dolarlık kaynak sağlayacak.

Buna göre Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu’nun onayladığı proje ile Türkiye’ye enerji alanında kullanması için 549 milyon dolarlık finansman sağlanacak.

Söz konusu finansman ile enerji projesi kapsamında merkezi hükümet ve belediye tesisleri üzerinde odaklanılacak, kamu sektöründe yenilenebilir enerji kullanımı yaygınlaştırılacak.

“549 Milyon Dolarlık Finansman İklim Taahhütlerine Yardımcı Olacak”

Konuya dair konuşan Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, sağlanacak finansman ile artan enerji fiyatlarının belediyelerin enerji faturaları üzerindeki etkisini hafifleyeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Lopez, aynı zamanda Türkiye’nin iklim taahhütlerini yerine getirmesine de yardımcı olacağını kaydetti.

Dünya Bankası Türkiye Direktörü, “Bina sektörünün ülkedeki en büyük enerji tüketen ve vatandaşların sağlığı üzerinde doğrudan etkisi olan karbon salımına yol açan sektörlerden birisi olduğu düşünüldüğünde, Proje ekonomiye ve çevreye birçok fayda sağlayacaktır.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın