Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DSÖ’den Deprem Yorumu! Avrupa Bölgesinde Yüzyılın En Kötü Doğal Afeti

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, Maraş merkezli deprem ile ilgili konuşarak, Avrupa bölgesinde yüzyılın en kötü doğal afetine tanıklık edildiğini belirtti.
DSÖ’den Deprem Yorumu! Avrupa Bölgesinde Yüzyılın En Kötü Doğal Afeti
Yorum

Türkiye’yi derinden sarsan depremin 9. gününde arama kurtarma çalışmaları devam ederken Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, büyük felaket ile ilgili değerlendirmede bulundu.

DSÖ Direktörü Kluge, bugün bir basın toplantısında DSÖ Avrupa bölgesinde yüzyılın en kötü doğal afetine tanıklık ettiklerini bildirdi. DSÖ Avrupa bölgesinin Türkiye dahil 53 ülkeyi kapsadığını ve Suriye’nin DSÖ’nün komşu Doğu Akdeniz bölgesinin bir üyesi olduğunu aktardı.

Direktör ayrıca DSÖ Avrupa bölgesinin 75 yıllık tarihinde acil sağlık ekiplerinin en büyük konuşlandırılmasının başlattığını söyledi. Şimdiye kadar yirmi iki acil sağlık ekibinin Türkiye’ye geldiğini belirterek, devam eden sağlık müdahalesine entegre olacaklarını kaydetti.

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 31 bin 974’e, Suriye’de ise 35 bin 331 kişinin vefat ettiğini belirtti.

Kluge, ihtiyaçların çok büyük ve her geçen saat arttığını ifade etti. Her iki ülkede yaklaşık 26 milyon insanın insani yardıma ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Bu gelişmelerince öncesinde DSÖ’den Türkiye ve Suriye için destek gelmişti. Toplamda 72 ton sağlık ve acil ameliyat malzemesinin teslim edildi ifade edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu