Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DSÖ’den Deprem Bölgelerine Sağlık Malzemeleri Yardımı

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye ve Suriye'de gerçekleşen depremlerden etkilenen 400.000 kişiye ulaşmak için sağlık malzemeleri gönderdi. Detaylar haberde;
DSÖ’den Deprem Bölgelerine Sağlık Malzemeleri Yardımı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bugün yaptığı açıklama ile Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerin yanı sıra Suriye’de sarsıntılardan etkilenen bölgelerde yaklaşık 400 bin kişinin faydalanacağı sağlık malzemesi desteği sağladığını açıkladı.

DSÖ’den yapılan yazılı açıklamada, kuruluşun, Türkiye ve Suriye’yi etkileyen yıkıcı depremlerle mücadeleyi desteklemek için 72 ton sağlık ve acil ameliyat malzemesinin teslim edildiği kaydedildi.

DSÖ’den Türkiye ve Suriye’ye Destek

İlk charter uçağın Türkiye’ye doğru 9 Şubat’ta havalandığı ve bu uçağın 37 ton hayat kurtarıcı malzeme taşıdığı; Suriye’ye ise 35 ton sağlık malzemesi taşıyacak uçağın bugün yerine ulaşmasının beklendiği ifade edildi.

Söz konusu hayat kurtarıcı malzemelerin 100 bin kişinin tedavi ve bakımının yanı sıra 120 bin acil cerrahi müdahale için kullanılacağı belirtildi.

DSÖ’nün yaklaşık olarak 37 ton sağlık malzemesini taşıyan üçüncü uçağın ise 12 Şubat’ta Suriye’ye ulaşmasının planlandığı ve bununla birlikte depremden etkilenen 300 bin kişinin daha sağlık ihtiyaçlarına cevap verilmesinin hedeflendiğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WHOEMRO

“Hayat Kurtarmak için Zamanla Yarışıyoruz”

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus konuyla ilgili açıklamasında “Bu hayat kurtarıcı sağlık malzemeleri, Türkiye ve Suriye’deki yaralıların tedavisi ve bu trajediden etkilenen herkese acil bakım sağlanması için kritik öneme sahip” ifadelerini kullandı.

Hayatta kalanların dondurucu soğuklar, devam eden artçı sarsıntılar ve diğer sorunlarla mücadele ettiğini belirten Ghebreyesus, hayat kurtarmak için zamana karşı mücadele ettiklerini belirtti.

Açıklamanın devamında, DSÖ’nün Türkiye ve Suriye’de depremlerden etkilenen bölgelere ulaştırılmak üzere toplamda 110 ton sağlık malzemesini hızlı şekilde temin ettiği bilgisi de verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.