Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Donetsk Lideri ile Kremlin Görüşmesinde Kömür Vurgusu!

Rusya'nın tanıdığı Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin lideri, Kremlin yetkilisiyle kömür endüstrisine ilişkin görüştü.
Donetsk Lideri ile Kremlin Görüşmesinde Kömür Vurgusu!
HABER GİRİŞ

Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Denis Pushilin, Rusya Cumhurbaşkanlığı İdaresi Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Kiriyenko ile kömür endüstrisindeki durumu tartıştığını açıkladı.

Pushilin, Kiriyenko ve Rusya’nın tanıdığı ayrılıkçı bölgenin başbakanı olan Vitaly Khotsenko ile Kirovsky kentindeki Komsomolets Donbassa kömür madeninde bir araya geldi.

Rus haber ajansının bildirdiğine göre toplantıda, kömür endüstrisinin gelişimi ve kömür madeni rekabet gücü konuları tartışıldı.

Bunlar arasında, sosyal amaçlı tüm tesislerin kömür madenciliği işletmelerinin varlık listesinden çıkarılması ve belediye mülküne dönüştürülmesinin fizibilitesi gibi konular yer aldı.

Donetsk lideri, devam eden düşmanlıklara ve ablukaya rağmen cumhuriyetin yeterli kömüre sahip olduğunu şöyle anlattı:

“Düşmanlıklara ve ablukaya rağmen kömür endüstrisi ayakta kaldı. Cumhuriyette yeterince kömür var. İşletmelere ve elektrik santrallerine ulaştırılmakta, elektrik üretmek ve merkezi ısıtma sağlamak için kullanılmaktadır, böylece enerji güvenliğimiz sağlanmaktadır. Sektörün ciddi bir ihracat potansiyeli var.”

Şimdi Kayıt Olun

Donbass’ın kömür endüstrisinin hala geniş perspektiflere sahip olduğuna vurgu yapan Pushilin, devletin sektör gelişimi için tüm ön koşulları yaratacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın