Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Donbass’dan Sonra Herson Bölgesi de Rusya’ya Katılacak

Donbass’da bulunan Lugansk’ın Rusya’ya katılmak için referandum yapma kararına Herson bölgesi de eklendi. Herson’da Rusya’nın parçası olmak için referandum yapılacak.
Donbass’dan Sonra Herson Bölgesi de Rusya’ya Katılacak
Son Güncelleme: 

Ukrayna’nın güneyindeki Herson bölgesinde saldırılar devam ediyor. Herson Askeri-Sivil İdaresi Başkan Yardımcı Kirill Stremousov, Kiev’in bölge sakinlerini korkutma eylemleri ve bilgi terörü örgütleme girişimlerine rağmen bölgede Rusya Federasyonu’na katılmak için referandum yapılacağını söyledi.

Rusya yanlısı pozisyon aldığı için Ukrayna tarafından ihanetle suçlanan Stremousov, Herson bölgesinin Rusya’ya katılımı planlandığı için Herson Halk Cumhuriyeti kurulmayacağını açıklamıştı.

Bugün yaptığı açıklamada, bölgenin Rusya’ya katılımı için yapılacak referanduma Ukrayna yönetiminin engel olmaya çalıştığını ileri sürdü. Kiev’in askeri müdahalelerinin ise referanduma engel olamayacağını söyledi.

“Kiev, Ukrayna Halkını Ölüme Sürüklüyor”

Ukrayna makamları tarafından sürekli olarak karşı saldırı yapıldığını söyleyen Stremousov, halkını kesin ölüme gönderen Kiev yetkililerini kınadı.

Saldırıları anlamsız bulan politikacı, şöyle konuştu: “Kiev’in Ukrayna halkının, kardeşlerimizin, onlarca hatta yüzlerce temsilcisinin hayatını tehlikeye sokmasını anlamıyoruz.”

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Bölgenin Rusya Federasyonu’nun bir parçası olması için hiçbir şeyin caydırıcı olmadığının altını çizdi. Cezai sorumluluk, yıldırma ya da bilgi terörüne rağmen yakında referanduma gidileceğini duyurdu.

Başkan yardımcısı, “Referandum gerçekleştikten sonra Rusya Federasyonu’nun bir parçası olacağız, başka bir tarih, başka bir ülke olacak” şeklinde konuştu.

Daha önce Stremousov, Herson bölgesi yetkililerinin Zaporijya bölgesi yetkilileri ile aynı zamanda referandum düzenleme fikrini desteklediğini duyurmuştu. Düzenlemelerin devam ettiğini, seçim komisyonlarının hazırlandığını bildirmişti.

Ukrayna’nın doğusunda bulunan ve bağımsızlığını ilan eden Lugansk yönetimi de geçtiğimiz hafta Rusya’ya katılmak için referandum yapacağını ilan etmişti. Donbass bölgesinde bulunan Lugansk’da düzenlenecek referandumda gözlemci grubun hazırlık çalışmalarına başlandığı söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu