Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğuş Otomotiv Beklenen Lisans Onayını Aldı

Doğuş Otomotiv, çatısı altındaki D-Charge için EPDK’ya yaptığı lisans başvurusundan yanıt aldı. Detaylı bilgi haberde…
Doğuş Otomotiv Beklenen Lisans Onayını Aldı

Otomotiv ithalatçısı ve otomotiv distribütör ağı Doğuş Otomotiv, çatısı altında faaliyette bulunan Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin yeni markası D-Charge için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) lisans onayı aldı.

Çıkan onayla birlikte, Mayıs ayında kurulan D-Charge markası EPDK’dan şarj istasyonu işletmeciliği lisansı almış oldu.

Elektrikli araç şarj istasyonları için kayda değer bir gelişme olarak görülen lisans onayıyla birlikte Doğuş Otomotiv’in gelecek yılın ilk çeyreğinden itibaren ülke genelinde etkinlik göstermesi planlanıyor.

D-Charge, Doğuş Otomotiv’in distribütörlüğünü gerçekleştirdiği markaların yetkili satıcı ve yetkili servisleri ile Doğuş Grubu’na bağlı yatırımlar başta olacak şekilde çok sayıda markaya elektrikli araç şarj sistemleri kurulumu ve servisi hizmeti sağlıyor.

Elektrikli araç planının kısa sürede devreye alınması ve yeni araçların desteklenmesi için yeni teknoloji şarj sistemleri kullanılan D-Charge’da karbon salınımının minimum seviyeye indirilmesi hedefleniyor.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu