Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğuş GYO Gebze Center AVM’deki Kiracıları için Yeni Kararlarını Açıkladı

Daha önce de coronavirüs salgını nedeniyle cirosu azalan kiracılarına destek paketi açıklayan Doğuş GYO, 2021 kira uygulaması kapsamında desteğini sürdürüyor.
Doğuş GYO Gebze Center AVM’deki Kiracıları için Yeni Kararlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Gebze Center AVM Mart 2021 kira uygulaması hakkında aldığı yeni kararları duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, Kocaeli’deki alışveriş merkezi bünyesindeki kiracıları için coronavirüs desteği açıklandı.

Yapılan açıklamada pandemi nedeniyle alışveriş merkezlerindeki ziyaretçilerin azalmasına bağlı olarak, kapalı olan işyerlerinden kira alınmamasına, istisnai durumda olanlardan ise indirimli alınmasına karar verildiği bildirildi.

“Yeme-içme kiracılarımızdan uygulama ve kararımızda değişiklik olmadığı sürece, sözleşmede yazan ciro oranları üzerinden ciro kirası alınmasına, bunlar dışında kalan tüm kiracılarımıza destek olmak amacıyla Mart ayı ile sınırlı olmak üzere sözleşmelerinde geçerli olan kira bedelleri üzerinden %40 oranında kira indirimi uygulanmasına oy birliğiyle karar verildi.” denildi.

Şirketin borsada DGGYO koduyla işlem gören hisseleri, haftanın son işlem gününde negatif seyrediyor.
Doğuş GYO Hisseleri Ekside
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Dün 11,96 liradan kapanan şirket hisseleri yeni güne yataya yakın 11,97’den başladı. Açılışın ardından önce sert gerileyerek 11,67 liraya indi. Devam eden dakikalarda dalgalı bir performans çizen hisseler, saat 11.22’de %0,92 kayıpla 11,85’ten işlem görüyor.

Doğuş GYO hisseleri yatırımcısına haftalık bazda %5,88, aylık bazda %8,47 oranında kaybettirirken, yıllık olarak %177 kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın