Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin’de Yükseliş mi Geliyor? Sahip Sayısı Artıyor

Meme token üzerinde kaydedilen veriler, son 3 ayda Dogecoin sahiplerinde artış olduğunu gösteriyor. Bu durumun fiyata yansıyacak mı merak konusu. Detaylar geliyor...
Dogecoin’de Yükseliş mi Geliyor? Sahip Sayısı Artıyor
HABER GİRİŞ

Meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), 2021 yılındaki tarihi zirvelerine ulaşmak bir yana, büyük kayıplar yaşadı. Ancak veriler, bu durumun tersine döneceğine işaret ediyor olabilir. Kripto para biriminin sahiplerinde son 3 ay içerisinde kayda değer bir büyüme gerçekleşti.

Temmuz ayından bu yana yüzde 2’lik büyüme ile DOGE sahiplerine 100 bine yakın kişi eklendi. Bu hareket henüz Dogecoin‘in fiyatına yansımış değil. Kripto para birimi yazım itibarıyla 0,059 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 3 ay içerisinde ise fiyatta yüzde 10’un üzerinde düşüş meydana geldi.

DOGE’nin fiyatı ile sahibinin büyümesi arasındaki uyumsuzluk, meme paranın değerinin potansiyel olarak artacağı inancı da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere atfedilebilir. Özellikle, DOGE’nin yeniden toplanması beklentisi, varlığın balinalar tarafından devam eden birikimi ve tokene daha fazla fayda sağlamaya çalışan ilgili ağ faaliyeti ile vurgulanıyor.

DOGE 3 aylık toplam adres sayısı
Kaynak: CoinMarketCap

Sahiplerdeki artış, sosyal medya devi Twitter’ın, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alınmasıyla ilgili en son gelişmeyle ilişkili görünüyor.. Musk ve Dogecoin topluluğunun geçmişte bir ilişki yaşadığı ve fiyat yörüngesi üzerinde potansiyel bir etkisi olduğu biliniyor.

Musk, meme coinlerinin yaşayabilirliğini oluşturmak için çekirdek geliştiricilerle çalışırken DOGE’ye desteğini dile getirmişti. Meme tokenin önceki rallisinde Musk’ın paylaşımları başrol oynamıştı. Geçen yılın Mayıs ayında 0,74 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi görülmüştü.

GCM Yatırım Banner

Dogecoin şu an için ağ çevresinde önemli bir gelişmeye sahip olmamakla beraber, kripto para piyasasındaki genel hareketlerin etkisinde kalmaya devam edebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.