Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Rakibinden Büyük Adım! Kritik Kilometre Taşına Ulaştı!

DOGE'un rakibi Shiba Inu bugün yeni bir önemli dönüm noktasına ulaştı. Shibarium ve SHIB'in yakım mekanizması bir kez daha gündemdeydi. İşte nedenleri...
Dogecoin Rakibinden Büyük Adım! Kritik Kilometre Taşına Ulaştı!
HABER GİRİŞ

Shiba Inu’nun (SHIB) katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium, 420 milyona yaklaşan toplam işlem sayısı ve 1.8 milyonu aşan cüzdan adresleriyle ilerlemeye devam ederken, günlük işlem sayısı 14 binin üzerine çıktı. SHIB yakım oranı ise son 24 saat içinde yüzde 4.000’den fazla artarak yaklaşık 300 milyon tokenın dolaşımdan kaldırılmasını sağladı.

Toplam piyasa değeri açısından ikinci en büyük meme coin olan SHIB, katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un daha da geliştirilmesi sayesinde bugün bir kez daha ses getirdi.

Shiba Inu için Yeni Dönüm Noktası

Veriler, ağ üzerinde işlenen toplam blok sayısının 5.5 milyonluk kilometre taşını aştığını gösterdi. Ayrıca, toplam işlemler 420 milyon sınırına yaklaşırken, cüzdan adresleri 1.8 milyonu aştı.

Protokoldeki günlük işlemlerin de yükselişe geçtiği ve bugün itibarıyla 14 binin üzerinde seyrettiği bildirildi. Bu durumun, bir gün önce gözlemlenen rakama kıyasla yüzde 100‘lük bir artışı temsil ettiğine dikkat çekildi.

SHIB Fiyatı Bugün Yükseliyor
Kaynak: CoinMarketCap

Shiba Inu ekibi tarafından geliştirilen ve meme coin projesinin gelişimini desteklemeyi amaçlayan bir katman-2 blok zinciri çözümü olan Shibarium, geçen yıl Ağustos ayında resmen faaliyete geçti.

GCM Yatırım Banner

Temel amaçları arasında işlem maliyetlerini düşürmenin, hızı artırmanın ve ölçeklenebilirliği geliştirmenin yer aldığı biliniyor.

Yakım Oranı Tavana Çıktı

Son zamanlarda Shiba Inu ile ilgili bir diğer önemli gelişme ise yakım mekanizmasının yeniden canlanması oldu. Son 24 saat içinde yüzde 4.000‘in üzerinde bir patlama yaşanırken, 300 milyondan fazla tokenın dolaşımdan kaldırıldığı belirtildi.

Bu programın nihai hedefinin, dolaşımdaki muazzam arzını azaltarak dijital parayı zamanla daha kıt ve potansiyel olarak daha değerli hale getirmek olduğu biliniyor.

10 milyar doları aşan piyasa değeriyle en büyük 13. kripto varlık konumundaki SHIB, günlük bazda yeşil yakan çok sayıda meme coin arasında yer alıyor.

Öte yandan bazı göstergelerin, SHIB’in yakın gelecekte daha da yükselişe geçebileceğini gösterdiğine dikkat çekiliyor. Kripto piyasası analitik platformu Santiment, kısa süre önce meme coinlerin en az satın alınan dijital varlıklardan biri olduğunu bildirdi.

Santiment, SHIB'in Düşük Alımda Olduğunu Ortaya Koydu
Kaynak: Santiment

Bu durumun, tüccarlar ve yatırımcılar tarafından potansiyel bir satın alma fırsatı olarak yorumlanabileceğinin ve bunu bir fiyat artışının izleyebileceğinin altı çizildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.