Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Fiyatı Erimeye Devam Ediyor! Kurtuluş Mümkün mü?

Haftalık kaybı yüzde 13'ü aşan meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin için düşüş trendi ne zaman sona erecek? İşte son veriler...
Dogecoin Fiyatı Erimeye Devam Ediyor! Kurtuluş Mümkün mü?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasındaki genel düşüş eğiliminin yanı sıra Elon Musk’ın son sosyal medya paylaşımından da olumsuz etkilenen Dogecoin (DOGE) fiyatında gerileme sürüyor. Grafikler, DOGE piyasasında ayıların üstünlüğünün devam ettiğini gösterirken, bazı veriler geleceğe dair umut veriyor.

Elon Musk’ın gün içinde Twitter hesabından paylaştığı “Twitter başkanı olarak sizce istifa etmeli miyim?” başlıklı anket ve bu anketin sonuçlarını dikkate alacağı açıklamasının ardından DOGE fiyatındaki düşüş hızı artış gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @elonmusk

DOGE Piyasasında Güncel Durum Nasıl?

Yatırımcılar, meme tabanlı kripto para birimi üzerindeki kasvetli havanın ne zaman dağılacağını merak ediyor. İşte DOGE piyasasına dair güncel veriler:

  • Dogecoin analizleri, fiyatın sürekli olarak düşme eğilimi içinde kalmaya devam ettiğini gösteriyor.
  • DOGE için destek 0.07746 dolar ve direnç 0.07959 dolar seviyesinde bulunuyor.
  • Fiyat, son 24 saat içinde yüzde 0.29 düştü ve haber yazımı esnasında 0.07746 dolar civarında işlem görüyor.

Dünkü kapanış itibarıyla DOGE fiyatı 0.07864 dolardı; ancak ayılar, gün içi düşük seviyesi olan 0.07746 civarında destek bulan kripto para biriminin fiyatını bugün daha da düşürmeyi başardı.

Buna göre piyasa kapitalizasyonu ve işlem hacmi sırasıyla, yüzde 2.14 düşüşle 10.313.474.936 dolara ve yüzde 10.43 düşüşle 295.730.993 dolara gerileyerek DOGE piyasasının çöküşünü pekiştirdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Ayılar Fiyat Üzerindeki Baskısını Sürdürüyor

DOGE piyasasında artan düşüş baskısı, 4 saatlik fiyat tablosunda aşağı doğru hareket eden Bollinger Bantları tarafından sergileniyor. Üst ve alt bantların sırasıyla 0.08518 ve 0.07355 değerlerine temas ettiği gözlemleniyor. Mevcut karamsar ruh hali, alt banda doğru düşüş eğilimi gösteren son fiyat hareketiyle biraz daha pekiştirilmiş oldu.

Bunun yanı sıra, yükselen TRIX (üçlü üstel ortalama) puanı ivme kazanmayı, düşen bir TRIX puanı ise ivme kaybetmeyi temsil eder. Sıfır çizgisinin altına düştüğünde bir satış sinyali anlamına gelmesine bağlı olarak -46.94’lük TRIX değeri nedeniyle tüccarlar, ayıların piyasanın kontrolünü elinde tutacağından endişe etmeye devam ediyor. Bu durum DOGE’de düşüşün devam etmesine neden oluyor.

Tüccarlar, bir düşüş trendinde bir yükselişin kaçınılmaz olarak ne zaman sona ereceğini önceden söylemek için sıfır çizgisini kullanabilir. Bir fiyat artışını onaylamak için sayının sıfırın üzerine çıkmalı ve bir fiyat düşüşünü onaylamak için sayı sıfırın altına düşmelidir. Klinger Osilatörü, 4 saatlik fiyat tablosunda -278.026k değerle sıfır çizgisinin altına düştüğü için DOGE piyasasında daha fazla düşüş bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Düşüş Momentumunun Zayıflayabileceğine Dair İşaretler de Var!

4 saatlik fiyat grafiğine bakıldığında ise yeşil mum çubuğunun oluşumu düşüş görünümünü azaltıyor. Ayrıca, stokastik RSI’nin aşırı alım bölgesine (84.62) geçmesi yatırımcılar arasında endişe yaratıyor.

Aşırı alım göstergesi, mevcut piyasanın sona yaklaştığını gösterdiğinden, ayı momentumunun bu seviyede zayıflaması beklenebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Sonuç olarak; Dogecoin pazarının hâlâ ayıların gözetimi altında olduğu görülüyor. Ancak bu durumun yakın bir zaman içinde değişebileceğine dair bazı işaretler de mevcut.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.