Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz Şirketinin Dev Projesi için O Süreç Başladı

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Muş'ta yapımı planlanan GES projesi ÇED başvurusu hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Doğal Gaz Şirketinin Dev Projesi için O Süreç Başladı
HABER GİRİŞ

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Muş ili Bulanık ilçesinde yapılması planlanan GES projesi ÇED başvurusu hakkında açıklama yapıldı.

NTGAZ’dan GES Projesi Duyurusu

Bildirimde, 18.761,08 kWp’lık GES yatırımının ilk olarak 17.10.2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.

Muş-Bulanık’ta yapılması planlanan yatırım doğrultusunda bugün proje ile ilgili olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuruda bulunularak ÇED sürecinin başlatıldığı bilgisi verildi.

Geçen hafta yapılan bildirimde Bulanık ilçesi Esenlik Köyü’nde 442.018,77 metrekare tarla vasfında arazinin toplam 22.387.187,00 TL bedelle satın alındığı belirtilmişti.

Şirket, GES yatırımı ile yıllık bazda 33.942 MWs elektrik üretilmesi ve yatırımın 2024 yılının son çeyreği içinde tamamlanıp devreye alınmasının öngörüldüğünü de bildirmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Ekim ayının sonlarında 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu paylaşan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. dokuz aylık dönemde 226.432.004 TL net kar açıklamıştı. Bir önceki yılın aynı döneminde 503.488.570 TL kar eden şirketin net karı, böylelikle yüzde 55 oranında gerileme göstermişti.

Hisselerde Kırmızı Görünüm Sürüyor

NTGAZ hisseleri, haftanın ilk işlem gününü günlükte yüzde 1,3’lük düşüşle 14,48 TL’den kapattı.

NTGAZ Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 1,26 yükseliş gösterirken, yatırımcılarına aylıkta yüzde 22 ve yıllık bazda ise yüzde 20,3 zarar ettirmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.