Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğal Gaz Şirketinden Önemli Adım! Hisseler Toparlanacak mı?

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle tarla alımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Doğal Gaz Şirketinden Önemli Adım! Hisseler Toparlanacak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ) tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Muş İli Bulanık İlçesi’nde toplam kurulu gücü 18.761,08 kWp olacak şekilde Güneş Enerji Santrali (GES) yapımı kapsamında gerçekleştirilen tarla alımı hakkında açıklama yapıldı.

Geçen ay KAP’a yapılan bildirimde, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından şirkete çağrı mektubu verildiği bildirilmişti.

GES Yatırımı ile yıllık bazda 33.942 MWs elektrik üretilmesi ve yatırımın 2024 yılının son çeyreği içerisinde tamamlanıp devreye alınmasının öngörüldüğü ifade edilmişti.

NTGAZ’dan Taşınmaz Alımı Duyurusu

Yapılan yeni KAP bildiriminde ise söz konusu GES yatırımı kapsamında Muş ili Bulanık ilçesi Esenlik Köyü’nde toplam 442.018,77 metrekare tarla vasfında arazinin toplam 22.387.187,00 TL bedelle satın alındığı bilgisi verildi.

Tapu devrinin gerçekleştiği ve şirket adına tescillerinin yapıldığı belirtilirken yapılan bu yatırımın 6. Bölge Yatırım Teşvikleri kapsamında yüzde 50 vergi teşviğinden yararlanmakta olduğu notu da iletildi.

GCM Yatırım Banner

Satın alma bedelinin peşin olarak ödendiği ve alımın amacının faaliyetlere etkisinin olumlu olduğu da ifade edildi.

Maddi duran varlık alımı başlıklı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Şirketimizin kamuoyu ile paylaştığı Muş ili Bulanık ilçesinde yapılması planlanan 18.761,08 KWP lık GES yatırımı doğrultusunda Esenlik Köyü’nde bulunan 1015 ve 1053 nolu parsellerde kayıtlı toplam 442.018,77 metrekare tarla vasfında arazi toplam 22.387.187,00 TL bedelle satın alınmış olup, tapu devri gerçekleşmiş ve de şirketimiz adına tescilleri yapılmıştır. Yapılan bu yatırım 6. Bölge Yatırım Teşvikleri kapsamında yüze 50 vergi teşviğinden yararlanmaktadır. Tasarruf sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

NTGAZ hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü günlükte yüzde 0,27’lik hafif yükselişle 14,78 TL’den kapattı.

Naturel Gaz Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 6,16, aylıkta yüzde 31 ve yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 8,08 zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.