Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Doğal Gaz Şirketi Muş’ta GES Kuruyor

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Naturelgaz Sanayi Ve Ticaret A.Ş, Güneş Enerji Santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Ünlü Doğal Gaz Şirketi Muş’ta GES Kuruyor
HABER GİRİŞ

Naturelgaz Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Muş İli Bulanık İlçesinde toplam kurulu gücü 18.761,08 kWp olacak şekilde yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, söz konusu Güneş Enerji Santrali’nin yapımına ilişkin, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından çağrı mektubu verildiğini bildirdi.

GES yatırımı ile yıllık 33.942 MWs elektrik üretilmesinin planladığı kaydedildi. Ayrıca şirket yatırımın 2024 yılının son çeyreği içerisinde tamamlanmasını ve devreye alınmasını öngördü.

Naturelgaz açıklamasında, söz konusu yatırım ile hedefleri şu şekilde belirtti:

“Temiz enerji üretimine destek olmak, doğayı korumak, şirketin karbon nötr hedeflerine katkı sağlamak, maliyet tasarrufu sağlamak, verimliliği artırmak.”

GCM Yatırım Banner

Belirtilen hedefler kapsamında üretilecek elektriğin, öncelikli olarak 10 tesisinin elektrik ihtiyacının tamamını karşılamasının planlandığı aktarıldı.

Fazla elektriğin ise düzenlemeler uyarınca ilgili kurumlarca verilecek izne tabi olmak üzere şebekeye verilmesinin planladığı bildirildi.

Şirketin, Yatırım Teşvik Belgesi için de başvuru yapacağı ve gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılmaya devam edileceği kaydedildi.

Şirketin hisseleri borsada (NTGAZ) koduyla işlem görüyor. Hisseler yatırımcısına aylık bazda yüzde 5,36’lık, yıllık bazda ise yüzde 47,88’lik değer kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.