Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dodge Viper 2021 Yılında V8 Olarak Tekrar Üretilebilir!

Amerikan araçlarının seri üretim en hızlısı olan Viper'ın 2017 yılında üretimi durdurulmuştu. Şimdi aldığımız habere göre 2021 yılında geleceği söyleniyor!
Dodge Viper 2021 Yılında V8 Olarak Tekrar Üretilebilir!
HABER GİRİŞ

FCA’nın beklenmedik kararı ile üretimine son verilen Viper için yeşil ışık yakıldı. Dış kaynaklara göre bantlardan alınan spor aracın biraz daha geliştirilerek yollara çıkarılmasının mümkün olduğu söyleniyor. Efsaneleşen isminin bir gün tekrardan meraklılarına sunulacağını biliyorduk ancak bu biraz erken oldu. Toyota, mesela Supra konusunda epey bir inatçı davranmıştı. Japon kaplanının konsept sunumları yapılmasına karşı üretim süreci halen daha belirlenmedi.

Amerikan seri üretim araçları arasında en hızlısı olan Viper, geçtiğimiz senenin sonbaharında dünyaya hoşçakal demişti. Sonlandırma 5. jenerasyonun bekleneneni karşılayamadığı yönünde söylense de bizler bunun “değerlendirme” hareketi olduğunu düşünüyoruz.

2021 Yılında Viper Silindir Adedini Düşürebilir

2021 Yılında Viper Silindir Adedini DüşürebilirBu konuyu araştıranlar ve bilgi sızdırmaya çalışanlar ikiye bölünmüş durumda. Bir kısım 2021 tarihini verirken diğer kısım 2019 diyor. 2013 – 2017 yılları arasındaki son jenerasyonda Viper’ın gerçek karakteri korunmuştu. Uzun burun yapısı, kalıplaşmış kupası ve arka kısımda GrandTurismo halleri ile beğeni kazanmıştı.

Diğer bir söylentide ise; Viper’ın Dodge Demon’un güçlerini taşıyacak bir versiyonu olması konuşuluyor. Belki de drag pistlerini perçinleyen Demon aldığı ünvanı Viper’a teslim edecek!

Yeni Viper’la Gelecek Motorun V10’dan V8’e Düşürülmesi Gündemde

Viper'la Gelecek Motorun V10'dan V8'e Düşürülmesi GündemdeHayatına 8.0L ile başlayan efsane Amerikalı sporcunun, geçtiği süreçleri anlatan bir video yayınlamıştık. Tarihini anlatan görüntülerde yıl yıl nasıl değiştiği ve nasıl güçlendiği anlatılmıştı. Herkesi üzen bitirilme haberi geldiğinde Viper 8.4L devasa bir V10 ile hareket ediyordu. 600 beygir ünitenin 760 nm torku ufak baş dönmeleri yaşatacak ivmelenmeler yapabiliyordu. Dodge bu aralar FCA’dan kaynaklı 4.8 milyon araç geri çağırlamasıyla meşgul olsa da, 6. jenerasyonla yollara çıkartacağı Viper’ın gücünü artırıp, 2 silindir eksik koymayı planlıyor. YaniV10 geleneğinden vazgeçeceği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Değişimler notları arasında hafifletilmesi de var. Eskidende hafif ve ekstra güçlendirilmiş karoserle üretilen Viper’ın V8 ile birlikte biraz daha hafiflemesi bekleniyor. Tahminen 700 beygir civarlarında güç sunması beklenen efsaneden bu sefer daha farklı hız rakamları görebiliriz. Yine de bu durumun bir tahmin olduğunu ve olabilme ihtimali üzerinde durulduğunu unutmayalım!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.