Yatırım yapmaya başla!

Bantlardan İndirilen Son Dodge Demon ve Viper Birlikte Satışa Çıkarılıyor!

Drag pistleri için 3300 adet üretilen ve geçen sene üretimi duran Viper'ın son ürünleri birlikte satışa çıkarılıyor.
Bantlardan İndirilen Son Dodge Demon ve Viper Birlikte Satışa Çıkarılıyor!

Önümüzdeki Haziran ayında Barret – Jackson Northeast ortaklığında satışa çıkacak Viper ve SRT Demon‘un son örnekleri yeni alıcısını bekleyecek. Bu arabalardan bir tanesi zaten sınırlı üretimde olup bir diğeri talep yetersizliğinden sonlandırılmıştı. Bildiğimiz gibi dünyanın ne büyük seri üretim motoruna sahip otomobili Viper‘ın üretim tesisi birden kapanmıştı.

Ve son örnekleri bantlardan indirilirken fotoğraflandırılmıştı. Kısaca bir efsanenin son öyküsüydü. Demon tarafına baktığımızda ise; drag pistlerinin en hırçın üyesi olmak için en hafif yapıda sahne perdelerini açmıştı. Logolu özel aksesuarları özel bir kafeste yanında gönderilmişti.

Amerika topraklarının en hızlısı SRT Demon!

Koltuklarını bile belli bir cüzi ücret karşılığında alınan Demon, duruşuyla yanan bir alev topunu andırıyordu. Wide – body ile genişleyen gövde, Demon’un geniş kaput havalandırmasına kadar uzatıldı. Özel lastikleri onu yolda tutabilmek için zorlanacaktı! Kırmızı şeytanın alt yapısı kritik derecede en iyi parçalarla oluşturulmuştu.

Viper’ın yokluğunu bir süre hissettirmemek için Demon sağlam bir oyalama taktiği olmuştu. Aksiyon filmlerinin yıldızı Vin Diesel’in otomobil tutkunu olduğunu biliyoruz ve sahip olduklarına buradan bakabilirsiniz. Drag yarışlarının standart canavarının da tanıtımı özel bir davetle Diesel bizzat kendi yapmıştı.

Chrysler, yeni dünyaya Viper’ı uyduramadı.

Dodge Viper son zamanlarına yaklaştığını anladığında son bir çıkışla ACR’yi göstererek, yapıyı 3.4 saniyede kaldırmayı başarmışlardı. Bu seride bazılarını çok mutlu eden ayrıntılar içerisinde ACR’nin manuel vitese sahip olmasıydı.

Viper kapanışını 8.4 litrelik bir motorla yapmıştı. V10 silindirlerle 645 beygir güç ve 815 nm tork üretme kapasitesine sahipti. SRT Demon’un 6.2L motoru ise 840 beygir ve 1043 nm tork sağlıyordu. Ekstra hafifletmelerle de 2.3 saniyede 0-100 km/h aralığını rahatça alabiliyordu. Ve burun kısmını olabildiğince kaldırarak.

İkisi birlikte satılacak olan bu otomobillerin fiyatı belli değil. Aldığımız bilgi ve tahminlerine göre 1.8 milyon dolarlık bir fiyata ulaşabileceğinden bahsediliyor. Müzayede alanına gidip ben sadece SRT Demon’u veya Viper istiyorum gibi bir seçeneğiniz olmayacak. 3300 adet Demon‘un sonuncusu ve tarihe gücüyle damga vurmuş Viper ile toplamda size ait 1.485 beygirlik iki efsaneyi almış olacaksınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum