Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DOAS Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlüğü Duyurdu

Doğuş Otomotiv, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Aerofoil marka e-foil ürünlerinin satışı için distribütörlük sözleşmesi imzaladığını duyurdu.
DOAS Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlüğü Duyurdu
HABER GİRİŞ

Otomotiv sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan ve son dönemde hisse performansıyla beklentilerin altında kalan Doğuş Otomotiv (DOAS), yeni distribütörlüğe yönelik duyurusunu paylaştı.

Şirket, Aerofoils GmbH ile “Aerofoil” marka e-foil ürünlerinin Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerinin, Doğuş Otomotiv tarafından yerine getirilmesinin esaslarını belirleyen distribütörlük sözleşmesinin imzalandığını açıkladı. Yeni iş ilişkisinin denizcilik sektöründe ürün gamının çeşitliliğini artıracağı aktarıldı.

DOAS Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlüğü DuyurduKaynak: Paratic Piyasalar

3.7 F/K oranıyla dikkat çeken Doğuş Otomotiv hisseleri, borsadaki otomotiv şirketlerinin genel performansına ayak uydurdu. 17 Nisan’da 371,7 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan DOAS, 5 Temmuz’da günü yüzde 0,4 düşüşle 265 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 2, aylık yüzde 4 değer kaybı görüldü. Yıllık kazanç ise yüzde 71 düzeyinde oldu.

Doğuş Otomotiv cari değerler:

GCM Yatırım Banner
  • F/K: 3.5
  • FD/FAVÖK: 2.5
  • PD/DD: 1.1
  • FD/Satışlar: 0.4
  • Yabancı oranı: Yüzde 16,99

DOAS’ın 2024’ün ilk çeyreğindeki net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48 düşerek 2,9 milyar TL’ye geriledi. Satışlar ise yüzde 2 artışla 34,1 milyar TL’ye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın