Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dışişleri Bakanı Fidan: Daha Büyük Savaşlar Çıkabilir

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Lübnan Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Abdallah Buhabib ile Beyrut'taki görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.
Dışişleri Bakanı Fidan: Daha Büyük Savaşlar Çıkabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Fidan, Lübnan Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Abdallah Buhabib ile Beyrut’taki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Fidan açıklamasında, “İsrail-Filistin savaştan daha büyük savaşlar çıkabileceği gibi tarihi bir barış da çıkabilir. Cumhurbaşkanımız tarihi bir barışın mümkün olduğuna inanıyor.” ifadelerini kullandı.

Gazze’de devam eden insanlık dramının son bulması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini aktaran Fidan, “Bu esnada Gazze’deki dramın diğer ülkelere etkisinin azaltılması, savaşın başta Lübnan, Mısır ve Ürdün olmak üzere bölge ülkelerinin istikrarsızlaştırılmasına yol açacak bir şekilde gelişmesine engel olmak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Bakan Fidan, Mısır’da yapılan görüşmelerde, Mısır ile bu konuda dayanışma içinde olunduğunu söyledi. Fidan, Mısır ile bu konuda dayanışma içinde olunduğunu belirterek”Burada da Lübnan’da, Lübnan’ın istikrarsızlaştırılmasını sağlayacak olaylara karşı durmada beraber olduğumuzu söylemek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

Filistin devletinin kurulması ertelendikçe bölgeye barış gelmeyeceğine dikkati çeken Fidan, son olayların bunun bir kez daha kanıtlayıcısı olduğunu dile getirdi. Filistin ile İsrail arasında sağlanabilecek barış için Türkiye’nin oldukça ciddi olduğunu vurgulayarak, netleşmiş fikirleri olduğunu ve bunları söylemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Mescid-i Aksa’yla ilgili hassasiyetlere uluslararası toplumun çok yüksek düzeyde dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Dışişleri Bakanı Fidan, “Yıllardır uyarıyoruz. Türkiye tarihi olan, mazisi olan güçlü ve tecrübeli bir devlettir. Yaptığımız uyarılara lütfen kulak verin.” diye konuştu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.