Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dikkat Çeken Uyarı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeye Düşebilir!

Ünlü kripto analisti, Bitcoin yatırımcılarını uyararak fiyatta kısa vadede bir düzeltme beklediğini dile getirdi. Kritik seviyelere değindi. Detaylar haberde;
Dikkat Çeken Uyarı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyeye Düşebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto varlık Bitcoin’in (BTC) fiyatı son etkileyici rallisinin ardından yatırımcılar üzerinde olumlu bir etki yaratmış durumda. Bundan sonraki aşamada yükselişin devam edip etmeyeceği merak edilirken yükseliş trendinin bir süre daha duracak gibi göründüğünü savunanların sayısı hiç az değil!

Bu kesim, yatırımcıların kar için satış yapması, makro koşulların iyimser görünümlere karşı çıkması ve piyasanın soğumasıyla birlikte bir düşüşün çok uzak görünmediğini belirtiyor.

“BTC Fiyatında Düzeltmelere Hazırlıklı Olun”

Fiyatta düzeltme bekleyen kesimde yer alan ünlü kripto analisti Aaryamann Shrivastava, özellikle balinaların 2017’den bu yana ilk kez BTC’yi hareket ettirmelerine dikkat çekip Bitcoin fiyatında düzeltmeler görülmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

Analist, BTC fiyatının yaklaşık yüzde 32 artış gerçekleştirdikten sonra dün 18 ayın en yüksek seviyesi olan 35.441 dolara ulaştığı son rallinin ardından yatırımcıların nihayet kar için satış yapmaya daha meyilli hale geldiğini belirtti.

Yatırımcıların son 24 saat içinde yaklaşık 408 milyon dolar değerinde BTC satmasıyla zincir üzerinde kar elde etme örneklerinin gözlemlendiğinin; bunun, son iki hafta içinde gerçekleşen kar/zarar göstergesindeki en büyük üçüncü artış olduğunun bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Balina Hareketleri Dikkat Çekti

Ralliden kaynaklanan yükselişin, yaklaşık altı yıldır yatırımlarının üzerinde uyuyan balinaları uyandırdığına da değinen isim, yaklaşık 230 milyon dolar değerinde 6.500 BTC tutan üç cüzdanın son 24 saat içinde varlıklarını yeni bir adrese taşıdığına dikkat çekti. En son Kasım 2017’de, yani yaklaşık altı yıl önce işlem yaptıklarını belirtti.

BTC Gerçekleşen Kar-Zarar Grafiği
Kaynak: Santiment

Bitinfocharts’a göre cüzdanın bilinen en eski işleminin 12 yıl öncesine, Temmuz 2011’e dayandığını, bunun, cüzdanın erken yaşlardan itibaren bir madenciye ait olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Açıklamasının devamında, iyimserliğin ötesinde, potansiyel düşüş eğiliminin de Bitcoin fiyatını aşağı çekecek olası bir unsur olduğunu, yaklaşan ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) raporunun kripto para birimi üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini kaydetti.

İstihdamın artmasının ekonomi için iyi bir gelişme olsa da beklentileri aşan bir NFP raporunun ABD Merkez Bankası’nı (FED), faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutmaya motive edebileceğinin altını çizdi.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatının bir darbe alabileceğini ve potansiyel olarak 30 bin dolara kadar gerileyebileceğini düşündüğünü belirtti.

30 Bin Dolar Uyarısı: Fiyat Kırmızıyı Görecek

Bitcoin fiyatının 34.800 dolar civarında işlem gördüğünü ve şu anda 33.901 dolar seviyesinde işaretlenen destek seviyesini test etmeye yaklaştığını söyleyen Shrivastava, kısa vadeli destek hattının büyük olasılıkla geçersiz kılınacağını öne sürdü. Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesinin, yükseliş eğiliminin azaldığını ve düşüş eğiliminin arttığını gösterdiğini ifade etti.

Destek hattının geçersiz kılınması durumunda, fiyatın 31.507 dolar seviyesinden sıçramak için bir şansı olacağını ancak FUD ile birlikte kar elde etme hareketlerinin daha fazla fiyat düşüşüne neden olacağını ve BTC’yi 50 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) bulunduğu 30 bin dolar bölgesine göndereceğini sözlerine ekledi.

Bitcoin 2 Kasım Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

“Bu Bölge Aşılırsa Senaryo Değişir”

Piyasanın sürpriz yapma ve satışların baskın çıkmama ihtimalini de değerlendiren analist, bu senaryoda fiyatın 33.901 dolardan sıçrayarak 35 bin dolara doğru yükselebileceğini bildirdi.

Günlük grafikte, BTC için bir sonraki ana direnç noktası olarak görülen 36.833 doların aşılmasının düşüş tezini geçersiz kılacağını ve 40 bin dolara doğru bir yükselişi destekleyeceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın