Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Digital Currency Group, FTX Endişelerinin Ortasında Borcunu Açıkladı

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, yatırımcıların endişelerini azaltmaya çalıştı ve şirketin toplam borcunu açıkladı.
Digital Currency Group, FTX Endişelerinin Ortasında Borcunu Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kripto şirketi Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, FTX’in ani çöküşünün ardından yatırımcıları yatıştırmaya çalışan, büyüyen endüstri liderleri listesine katıldı. Silbert, DCG’nin ticaret şirketi Genesis, Grayscale Investments ve madencilik şirketi Foundry’yi içeren yan kuruluşlarının mali sağlığı hakkında bilgilenirmede bulundu.

FTX’in iki hafta önceki iflasından bu yana yatırımcılar, sektörün her köşesini etkileyen bir kripto bulaşmasından endişe ediyor. Borç verenler açısından işlemler daha zorlu ve düzensiz hale geldi.

DGC’nin Borcu Ne Kadar?

2015′te DCG’yi kuran eski bir Bitcoin savunucusu olan Silbert, kripto kışına rağmen, genel olarak şirketin, başlangıçtan bu yana toplanan yalnızca 25 milyon dolarlık birincil sermayenin ardından bu yıl 800 milyon dolar gelir elde etme hızında olduğunu söyledi. Forbes, Silbert’in net servetinin 2 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

Silbert, önceki kripto kışlarını atlattıklarını ve bunun daha şiddetli olsa da, yine güçlü olarak çıkacaklarını söyledi. Coinbase , Binance ve Crypto.com benzer şekilde müşteri mevduatlarında FTX tipi bir işlemden kaçınmak için müşterilerin endişelerini gidermek için müşteri varlıklarının güvende olduğunu vurguladılar.

Silbert, Genesis’in para çekimlerini durdurmasına dair açıklamasında, likidite ve süre uyumsuzluğu sorunu” yaşandığına dikkat çekti. Bu sorunların, Genesis’in her zamanki gibi çalışmaya devam eden spot ve türev ticareti veya saklama işleri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

DCG’nin borçları 2 milyar doların üzerinde bulunuyor. Şirket, Genesis’e Mayıs 2023′te vadesi dolmak üzere yaklaşık 575 milyon dolar borç verdi. Ayrıca, iflas etmiş kripto riskten korunma fonu Three Arrows Capital’in Genesis’e borçlu olduğu 1,1 milyar dolarlık borcu üstlendi.

Silbert, Three Arrows’un iflas etmesiyle, DCG’nin alacaklıların yararına varlıkları kurtarmak için mevcut tüm çözümleri takip ettiğini yazdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın