Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Devre Kesen Teknoloji Hissesi Tavan Oldu

İki gün önce birleşme görüşmeleri ile düşüşe geçen teknoloji hissesi bugün tavan oldu. İşte o hisse ve son durumu...
Devre Kesen Teknoloji Hissesi Tavan Oldu
HABER GİRİŞ

Teknoloji sektörünün bilinen şirketi Mia Teknoloji A.Ş., iki gün önce Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birleşme görüşmelerinin başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurmuştu. Söz konusu duyuru sonrası yüzde 6 düşen LINK hisseleri bugün tavan oldu.

Link Bilgisayar, dün KAP üzerinden yaptığı açıklamada Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin sermayesini temsil eden payların yüzde 28,58’inin MİA Teknoloji AŞ tarafından satın alınması maksadıyla hisse alım satım sözleşmesi imzalandığını hatırlatmıştı.

Şirket, Link Bilgisayar’ın Vitalis’i devralması yoluyla, birleşmesine ilişkin bağlayıcı olmayan görüşmeler başlatıldığını duyurmuştu.

Yapılan bu açıklama sonrasında dün açılışı 429,75 TL’den yapan LINK hisseleri, kapanışı 413 TL’den yapmıştı.

Bugün açılışı 424,25 TL’den yapan hisselere devre kesici uygulandı. Borsa İstanbul tarafından gönderilen bildirimde “LINK.E İşlem Sırasında Devre Kesici Uygulaması Başlamıştır.” açıklaması yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Link Bilgisayar Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Devre kesici uygulaması ile 393,25 TL’yi gören hisseler saat 10.45’te yüzde 9,99 yükselerek tavan oldu. Hisseler yüzde 454,25 TL’ye yükseldi. LINK hisseleri yıllık bazda yüzde 827,04 prim yaptı. Aylık bazda yüzde 13, haftalık bazda yüzde 8,67 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.