Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Devlet Bağlantılı Emlak Şirketi için Tavsiyeler Olumlu

Geçen hafta bilançosu açıklanan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı için Yatırım Finansman hedef fiyat ve tavsiyesini revize etti. İşte detaylar;
Devlet Bağlantılı Emlak Şirketi için Tavsiyeler Olumlu

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 8 Kasım’da Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin finansal raporu yayımlanmıştı. Şirketin 3Ç23 dönemindeki net kârı 1.089.889.000 TL olarak kaydedilmişti. Yatırım Finansman bugün hisse için hedef fiyatını ve tavsiyesini güncelledi.

Borsa İstanbul’da EKGYO koduyla işlem gören şirket bilançosunun ardından, aracı kurumlar hisse hedef fiyatını ve tavsiyelerini revize etmeye devam ediyor.

Vakıf Yatırım 9 Kasım’da EKGYO için hisse hedef fiyatını 11,40 liradan 12,60 liraya yükselterek “Al” tavsiyesini korumuştu.

Bilanço ardından hedef fiyatı yükseltilen EKGYO bugün TSİ 12.43 itibarıyla yüzde 3 artışla 7,22 liradan işlem gördü. Şirket yatırımcısına haftalık bazda yaklaşık 6,5 kazandırırken, aylık yüzde 5,63 kaybettirdi. Hisse yıllık olarak ise yaklaşık yüzde 40,66 oranında kazandırdı.

EKGYO Paratic Piyasalar Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırım Finansman bugün Emlak Konut GYO için hedef fiyatını yüzde 120 yukarı potansiyelle 15,40 liraya yükseltti. Tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak sürdürdü.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

 

Aracı kurum açıklamasında konut fiyatlarındaki artışla beklentileri aşan GPM proje gelirlerine rağmen, EKGYO hissesinin değerinin altında işlem gördüğünü savundu.

Sıkılaştırıcı para politikalarından kaynaklı son dönemde sektördeki konut satışlarında yavaşlama görüldüğü bildirilen açıklamada, buna rağmen gayrimenkul değerlerinin arz açığı sebebiyle özellikle İstanbul’da güçlü kaldığı vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu