Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcıların Dikkatine! Emlak Konut için Hedef Fiyat Yükseldi

Vakıf Yatırım, 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosun açıklayan Emlak Konut GYO için hedef fiyatını güncelledi. Detaylar haberde...
Yatırımcıların Dikkatine! Emlak Konut için Hedef Fiyat Yükseldi
HABER GİRİŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023. Yılı 3.çeyrek bilançosunu açıklamıştı. Bugün Vakıf Yatırım’dan değerlendirme geldi.

Şirketin 3Ç23 dönemini yıllık yüzde 84 artışla tamamladığı bildirildi. Yılın üçüncü çeyreğinin sonunda  şirketin arsa portföyünün değerinin 14,3 milyar TL seviyesinde yer aldığı kaydedildi.

Fintables Emlak Konut GYO
Kaynak: Fintables

Kurumun raporuna göre şirket söz konusu dönemde 4.000 adet gayrimenkulün teslimini gerçekleştirdi. Vakıf Yatırım, şirketin bilançosuna piyasa tepkisinin pozitif olmasının beklendiğini aktardı.

Kurum tarafından paylaşılan raporda şu not kayda geçti:

“Emlak Konut GYO için hisse başı hedef fiyatımızı 12,60 TL (önceki: 11,40) olarak güncelliyoruz. Şirket için kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL” önerilerimizi koruyoruz. Şirket hisseleri son bir ayda endeksten yüzde 13,5 negatif ayrıştı.”

GCM Yatırım Banner

Emlak Konut’un (EKGYO) borsada işlem gören hisselerine göz attığımızda yıl içinde en yüksek 9,75 TL’yi, en düşüş ise 5,23 TL’yi gördü.

Şirketin hisseleri yatırımcısına yıllık bazda yüzde 35,61, haftalık bazda yüzde 5,25 değer kazandırdı. Hisseler saat 12.27 itibarıyla 6,84 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.