Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Şirket Ev ve Araç Anlaşmasını Duyurdu: Hissede Son Durum

Ev ve araç satışı gerçekleştiren organizasyon şirketi Katılımevim, yeni sözleşmesine ilişkin duyurusunu gerçekleştirdi.
Dev Şirket Ev ve Araç Anlaşmasını Duyurdu: Hissede Son Durum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar borsada işlem gören şirketlerin yapmış olduğu yatırımları ve anlaşmaları yakından takip ederken, sektörünün öncü şirketlerinden Katılımevim’den yeni bir açıklama geldi. Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yeni anlaşmaya ilişkin bildirim yapıldı.

Katılımevim tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, “Şirketimizce 2023 Kasım ayında toplam 2.346.402.988 TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesi imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi. Duyuru sonrası şirketin hisseler (KTLEV) günlük bazda yüzde 1 kayıpla 56,9 TL seviyesinde seyrediyor.

KTLEV bu yılın Haziran ayında halka arz furyasının ortasında borsada işlem görmeye başlamıştı. O dönem 13,43 TL fiyat ile yatırımcılara dağıtımı yapılan hisse senedi, Ağustos ayında 75 TL’ye çıkarak kendi rekorunu kırmıştı.

KTLEV günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Devam eden süreçte borsadaki satışların etkisiyle şirketi hisselerinde yüzde 55’e yakın kayıp meydana geldi ve fiyat 32 TL’ye kadar geriledi. Eylül ayında yeniden toparlanma kaydeden KTLEV, o dönemden bu yana yüzde 75’e yakın yükseldi ve 58 TL’ye kadar ulaştı.

KTLEV borsada 6 endekste işlem görüyor. Borsa İstanbul tarafından bu endeksler, BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Katılım olarak belirlenmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.