Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Kurumlar, AKCNS ve MPARK için Hedef Fiyatlarını Açıkladı

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde negatif hareketlilikler dikkat çekerken Akçansa ve MLP Sağlık Hizmetleri için hedef fiyatlar açıklandı. İşte detaylar;
Dev Kurumlar, AKCNS ve MPARK için Hedef Fiyatlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için detaylı analizler, raporlar ve hedef fiyat açıklamaları gelmeye devam ediyor. BIST 100 endeksi Orta Doğu’daki savaş haberlerinden etkilenip 8000 puan bandında tutunmaya çalışırken MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK) ve Akçansa (AKCNS) için hedef fiyatlar açıklandı.

HSBC, MPARK için hedef fiyatını 78 TL’den 180 TL’ye yükseltirken tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

Oyak Yatırım ise AKCNS için hedef fiyatını 175 TL’den 234 TL’ye çıkardı. Tavsiyesini ise “endeks üstü getiri şeklinde korudu. AKCNS’nin güçlü kazanç büyümesine dayanarak cazip görüldüğü belirtilirken yüksek çimento talebi ve düşük enerji fiyatları nedeniyle kazanç büyüme ivmesinin ileriye dönük olarak hızlanabileceği ifade edildi.

Yüksek yurt içi çimento talebi ve fiyatlandırmadaki rahatlığın şimdiye kadar şirketin gelir sağlamasında büyük ölçüde katkıda bulunduğu kaydedildi. Avrupa’daki durgunluk risklerine rağmen ihracat gelirlerinin kazançları desteklemeye devam ettiği aktarıldı.

Oyak Yatırım, şirket için riskleri de sıraladı. Türkiye’de konut inşaatlarının azalmasına sebep olacak yeni parasal sıkılaşma politikalarının uygulanmaması, enerji fiyatlarındaki artış, yüksek hammadde fiyat oynaklığı ve çimento fiyatlarındaki düşüşe dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.