Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Kahve Zinciri İsrail’e Maddi Destek Sağlıyor mu?

Orta Doğu’da İsrail’in sivillere yönelik acımasız saldırılarının ardından birçok marka hedef haline geldi. Starbucks, kendisi için ortaya atılan iddialara yanıt verdi.
Dev Kahve Zinciri İsrail’e Maddi Destek Sağlıyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde İsrail – Hamas arasındaki savaştan dolayı Türkiye’de birçok ürüne yönelik iddialar ortaya atıldı. Türkiye’de raflarda görmeye alışık olduğumuz ürünlerin birçoğu için boykot çağrısı yapıldı. Bunlardan biri olan ve Türkiye’de oldukça popüler olan Starbucks, resmi web sitesi üzerinden iddialara yanıt verdi.

Şirket, yaptığı açıklamada “Starbucks İsrail’e maddi destek veriyor” iddialarının kesinlikle yanlış bir bilgi olduğunu belirtti. Starbucks ve Howard’ın İsrail hükümetine veya İsrail Ordusu’na finansal destek sağladığına dair söylentilerin kesinlikle doğru olmadığını vurguladı. Starbucks’ın halka açık bir şirket olduğu, bu nedenle her yıl yapılan kurumsal bağışları bir vekalet beyanı aracılığıyla açıklamak zorunda olduğuna dikkat çekildi.

Karın herhangi bir kısmının İsrail hükümetine veya ordusuna gönderilmediği belirtildi. İsrail’de mağazaların neden kapatıldığına da açıklık getiren şirket, söz konusu kararın siyasi gerekçelere dayanmadığı, operasyonel nedenlerden kaynaklandığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.