Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holding Yurt Dışında Tarım ve Seracılık Şirketi Kuruyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapan Alarko Holding, bağlı ortaklığının Kazakistan’da tarım ve seracılık şirketi kurmaya karar verdiğini duyurdu.
Dev Holding Yurt Dışında Tarım ve Seracılık Şirketi Kuruyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımlarını, projelerini, faaliyetlerini, sözleşmelerini ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Alarko Holding (ALARK) de bu doğrultuda yeni bir şirket kurulmasına yönelik duyurusunu paylaştı.

Şirket, bağlı ortaklığı olan Alsera Jeotermal Tarım Gıda ve Sanayi tarafından Kazakistan Cumhuriyeti’nin Çimkent şehrinde tarım ve seracılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 23 milyon Kazakistan Tengesi sermayeli bir sınırlı sorumlu şirketin kurulmasına karar verildiğini ifade etti.

Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, Ağustos ayında yaptığı açıklamada tarım sektöründe çalışmalarını sürdüreceklerini belirtmişti.

Eylül ayında KAP üzerinden yapılan açıklamada havacılık sektöründe faaliyet göstermek için 30 milyon TL sermayeli bir anonim şirketi kurulmasına karar verildiği aktarılmıştı.

13 Ekim tarihinde finansal varlıklarını artıran şirket, tarım ve seracılık sektöründe faaliyet gösteren Alziraat Jeotermal Tarım Gıda’nın ve Altes Seracılık’ın hisselerinin tamamının alındığı açıklanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Dev Holding Yurt Dışında Tarım ve Seracılık Şirketi KuruyorKaynak: Paratic Piyasalar

Borsada aşağı yönlü hareketler devam ederken ALARK hisseleri de negatif performans gösteren hisseler arasına adını yazdırdı. Şirket, 11 Aralık’ta kapanışını yüzde 4,4 düşüşle 89,6 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 11, aylık yüzde 20 oranında değer kaybı gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.