Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Borsanın Ethereum Net Alıcı Hacmi Tarihi Seviyeye Yükseldi!

Dev kripto borsası Binance'teki Ethereum net alıcı hacmi, son günlerdeki ETF söylentileri arasında tarihi seviyelere yükseldi. Detaylar haberin devamında;
Dev Borsanın Ethereum Net Alıcı Hacmi Tarihi Seviyeye Yükseldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, uzun zamandır beklenen bir spot Ethereum ETF’in potansiyel onayını çevreleyen iyimserlikle beslenen büyük bir ETH alıcı talebi görüyor. Bu durum, tüccarları daha yüksek fiyatlarda bile piyasa emirlerini kullanarak varlığı agresif bir şekilde biriktirmeye teşvik ediyor.

Söz konusu bu durum, kripto analitik platformu CryptoQuant tarafından, popüler borsada Ethereum için Net Alıcı Hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan büyük bir artışın ardından tespit edildi.

Binance’te Ethereum Alıcı Talebi Artıyor

CryptoQuant’ın analizinde, net alıcı hacmindeki bu artışın, muhtemelen ETF Uzmanı James Seyffart’ın, yeşil ışık yakılma olasılığının yüzde 75’e yükseldiğini belirttiği bir spot Ether ETF’inin merakla beklenen onayına ilişkin spekülasyondan kaynaklandığı belirtildi.

Binance ETH Net Alıcı Hacmi Grafiği Paylaşıldı
Kaynak: CryptoQuant

Bu habere yanıt olarak, Binance yatırımcılarının piyasa emirlerini kullanarak agresif bir şekilde long (uzun) Ethereum pozisyonları aldığı bildirildi.

Tek bir mum içinde, net alıcı hacminin, satış hacmini 530 milyon dolar aşarak Ethereum için Binance’te kaydedilen en büyük tek mumluk net alıcı hacmine işaret ettiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun, Binance yatırımcılarının Ethereum’da son derece yükseliş yanlısı olduğunu ve muhtemelen bir Ethereum ETF’nin onaylanması halinde potansiyel bir fiyat artışı beklentisiyle, satın alma emirlerinin hemen gerçekleştirilmesi için daha yüksek fiyatlar ödemeye istekli olduklarını gösterdiği belirtildi.

Alım Emirleri Çılgınlığı Vurgusu

Açıklamanın devamında, “Binance yatırımcıları, Ethereum ETF haberleri üzerine yarın olmayacakmış gibi alım emirleri veriyor.” ifadesi kullanıldı.

ETH Fiyatı Güçlü Duruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki ETH’nin fiyatı, yazım itibarıyla 3.670 dolar civarında işlem görüyor. Altcoinin haftalık getirisi yüzde 25 civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın