Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Banka Yıl Sonu Bitcoin Hedefini Yüzde 50 Artırdı!

Standard Chartered bu yılın sonu için Bitcoin fiyat hedefini 150.000 dolara çıkardı. 2025 sonunda ise 250.000 dolar seviyesini işaret etti. Ayrıntılar geliyor...
Dev Banka Yıl Sonu Bitcoin Hedefini Yüzde 50 Artırdı!
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık merkezli yatırım bankası Standard Chartered, Bitcoin’e dair daha önceden yapmış olduğu fiyat tahminlerini yukarı yönlü revize etti. Banka BTC’nin bu yılın sonunda 150.000 dolar olacağını tahmin ediyor. Daha önceki tahminde 100.000 dolar seviyesi işaret edilmişti.

Bu önceki tahmine kıyasla yüzde 50’lik bir artışı temsil ediyor. Banka ayrıca BTC’nin boğa döngüsünde gelecek yıl 250.000 dolar seviyesini göreceğini ve ardından 200.000 dolara yerleşmesini bekliyor.

Yatırım bankası analizini, ABD’de altın borsada işlem gören fonların (ETF’ler) piyasaya sürülmesinden sonraki altının fiyatıyla karşılaştırmaya ve ETF girişleri ile BTC fiyatı arasındaki korelasyona dayandırdı. Spot bitcoin ETF’leri Ocak ayında ABD’de işlem görmeye başladı ve her gün milyonlarca dolarlık girişler gerçekleşiyor.

Notta, hem ETF etkisi hem de optimal portföy karışımı açısından altın analojisinin, orta vadede doğru BTC fiyat seviyesini tahmin etmek için iyi bir başlangıç ​​noktası olmaya devam ettiği ifadelerine yer verildi.

Banka ETF girişlerinin 75 milyar dolarlık orta nokta tahminine ulaşırsa 2025’in bir aşamasında 250.000 dolar seviyesini aşma ihtimalinin yüksek olduğunu tahmin etti.

GCM Yatırım Banner
BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Standard Chartered ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 23 Mayıs’ta bir Ethereum ETF’sini onaylayabileceğini , bunun ilk 12 ayda 45 milyar dolara kadar girişe yol açacağını belirtti. Banka Ethereum’un 2024 sonunda yaklaşık 8.000 dolara ulaşacağını belirtti. ETH yazım itibarıyla 3.600 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin ise geçen hafta 73.777 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Bu zirve sonrası satışların arttığı BTC, hafta sonu ticaretinde 64.800 dolara kadar geriledi. Yeni günde toparlanan kripto para birimi yazım itibarıyla 68.000 dolar seviyesinde işlem görüyor

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.