Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Anlaşmayla Milyonlar Kasaya Girecek! Hisseler Yükselişte

İki ayrı anlaşmasıyla dev sözleşmeye imzayı atan teknoloji şirketinin hisseleri duyuru ile yükselişe geçti. İşte o şirket ve hisselerinin son durumu...
Dev Anlaşmayla Milyonlar Kasaya Girecek! Hisseler Yükselişte
HABER GİRİŞ

Yeni iş ilişkilerine ara vermeden devam eden şirketlerden biri olan YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. bugün sabah saatlerinde yeni anlaşmalarını duyurdu.

Şirket, ortaklık faaliyetlerine olumlu etkisi olacak Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile iki ayrı sözleşme imzaladığını duyurdu.

Türkiye’de kurulacak iki ayrı rüzgar enerji santralinin elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı amacıyla 3 milyon 394 bin 706,10 dolar + KDV ve 5 milyon dolar + KDV olmak üzere toplamda 8 milyon 394 bin 706,10 dolar + KDV bedelle iki ayrı sözleşme imzalar atıldı.

Sözleşmenin toplam tutarının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kuru ile karşılığının 267 milyon 765 bin 940,47 TL olduğu not edildi.

YEO Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dün kapanışı 198,50 TL’den yapan hisseler, bugün açılışta dev anlaşma ile 208 TL’ye kadar yükseldi. Yıllık kazancı 227,82 olan hisseler, haftalık bazda yüzde 2,59 kazandırdı. Hisselerin aylık kaybı yüzde 10’u geçti.

GCM Yatırım Banner

YEOTK hisseleri 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptı. Geçen yıl kapanışı 164,5 TL’den yapan hisseler, en yüksek 286 TL’ye ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.