Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Deprem Demiryolu Ulaşımını Vurdu! Hasarın Maliyeti 15,3 Milyar TL

Türkiye'yi derinden etkileyen depremlerde demiryolu ulaşımında oluşan zararın 15,3 milyar TL olduğu açıklandı. Detaylar haberde...
Deprem Demiryolu Ulaşımını Vurdu! Hasarın Maliyeti 15,3 Milyar TL
Son Güncelleme: 
Yorum

Maraş merkezli depremin yarattığı büyük yıkıntının ekonomiye etkisi büyük oldu. Depremin maliyetine yönelik açıklamalar gelirken son olarak Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu konuştu.

TCDD yetkilisi Murtazaoğlu, hatlarda oluşan hasar ve yıkılan binalarla birlikte toplam hasarın 15,3 milyar TL olduğunu aktardı.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplantı gerçekleştirdi. Deprem felaketi sonrası şu ana kadar 807 milyon 119 bin TL harcama yapıldığı ifade edildi.

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ise deprem bölgesindeki yol ağının 9 bin 176 kilometre olduğunu ve bunun 184 kilometresi depremden etkilendiğini ifade etti.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murtazaoğlu, depremden etkilenen 11 ilde toplam bin 275 kilometrelik bir demir yolunun afetten etkilendiğini kaydetti.

Depremden etkilenen hatlarda ve TCDD binalarında ortaya çıkan zararlar hakkında konuştu. Hatlarda oluşan zararın yaklaşık 11,3 milyar lira olduğunu bildirdi. Sadece bakım ve onarım maliyetinin 4 milyar TL olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu