Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Bölgesindeki ATM İşlemlerinden Ücret Alınmayacak

Türkiye Bankalar Birliği, depremden etkilenen bölgelerde yapılacak ATM işlemleri hakkında bir açıklama yayımladı. Detaylar haberde;
Deprem Bölgesindeki ATM İşlemlerinden Ücret Alınmayacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Depremden etkilenen banka müşterilerine yönelik alınan yönetim kurulu kararına ilişkin açıklamanın ardından Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yeni bir açıklama daha geldi. Buna göre deprem bölgesindeki ATM işlemlerinden herhangi bir ücret tahsis edilmeyecek.

Türkiye Bankalar Birliği’nin yeni kamuoyu duyurusu doğrultusunda depremden etkilenen Gaziantep, Hatay, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde bulunan ortak ATM’lerden yapılacak işlemlerden herhangi bir ücret tahsis edilmeyecek.

TBB’nin Deprem Sonrası Açıklamaları Sürüyor

TBB’nin yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Depremden etkilenen Gaziantep, Hatay, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde bulunan ortak ATM’lerden yapılacak işlemlerden ücret tahsis edilmemesi yönünde prensip kararı alınmıştır.”

Açıklamanın devamında, bankacılık sektörünün depremden etkilenen bölgeleri yakından takip ettiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bu doğrultuda ihtiyaç duyulacak desteğin sağlanması amacıyla kamu otoriteleriyle iş birliği halinde gerekli çalışmaların sürdürülmekte olduğu ifade edildi.

TBB tarafından yapılan birkaç saat önce yapılan açıklamada, depremden etkilenen müşterilerin talepleri halinde banka borçlarının 6 ay ötelenmesi yönünde bir karar alındığı duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın