Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dennis Rodman’ın Griner Planına ABD Yönetiminden Veto!

Yapılan açıklamalara göre Dennis Rodman'ın Griner için planladığı kurtarma görevi ABD'li yetkililer tarafından onaylanmadı. Detaylar haberde;
Dennis Rodman’ın Griner Planına ABD Yönetiminden Veto!
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li basketbol yıldızı Brittney Griner’ın Rusya’da hapis cezası alarak mahkum olmasının yankıları sürerken, eski profesyonel basketbolcu Dennis Rodman’ın konuya dair açıklamaları gündem oldu.

Ulusal Basketbol Ligi’nin (NBA) tanınmış yıldızlarından Dennis Rodman, hafta sonunda yaptığı açıklamada Griner’ın serbest kalması için Rusya’ya gideceğini söylemişti.

NBC News’e konuşan Rodman, Rusya’yı ziyaret etmeyi planladığını söylerken şu ifadeleri kullanmıştı: “O kıza yardım etmek için Rusya’ya gitme iznim var. Bu hafta gitmeye çalışıyorum.”

Rodman, bu ziyaret için kimden nasıl izin aldığını ise açıklamamıştı.

Eski NBA yıldızının bu söylemleri ülke gündemine düşerken ABD’li yetkililerden açıklamalar geldi.

Beyaz Saray’dan Rodman’ın Açıklamasına Tepki

İsminin gizli kalmasını talep eden üst düzey bir yönetim yetkilisi, Rodman’ın bu planını Beyaz Saray’ın onaylamadığını açıkça belirtti.

Yetkili açıklamasında “Yönetimin konuyla ilgili Rus tarafına önemli bir teklifte bulunduğu kamuoyuna açık bir bilgidir. Yerleşik kanal aracılığıyla daha fazla müzakere etmekten başka yapılacak herhangi bir şey, büyük olasılıkla serbest bırakma çabalarını karmaşıklaştıracak ve engelleyecektir” ifadelerini kullandı.

ABD Dışışleri’nden Rusya’ya Seyahat Uyarısı

Yetkili isim ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Amerikalıları Rusya’ya seyahat etmemeleri konusunda uyaran bir seyahat tavsiyesi yayımladığını da kaydetti.

Aktif basketbolculuk döneminde solucan lakabıyla anılan Rodman geçmiş dönemde de uluslararası diplomasi içinde kendini göstermişti. Rodman, son dönemde ABD ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki diplomatik ilişkilerde yer almıştı.

Geçmiş yıllarda Moskova’da Putin ile de tanışan Rodman, Kuzey Kore’ye birden fazla ziyaret yapıp Kim Jong-un ile arkadaşlık kurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu