Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deniz Yatırım 24,60 TL Hedef Fiyatla Erdemir Hisselerini Listesine Ekledi

Deniz Yatırım, Erdemir hisselerini 24,60 TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi ile araçtırma kapsamına dahil ettiğini duyurdu.
Deniz Yatırım 24,60 TL Hedef Fiyatla Erdemir Hisselerini Listesine Ekledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ereğli Demir Çelik hisseleri, güçlü bilançosu ve temettü performansı ile Borsa İstanbul’un gözdeleri arasında yer alıyor. Ancak hisselerin Ağustos ayının başından beri gösterdiği negatif performans nedeniyle yatırımcısını bir miktar üzdüğü de biliniyor.

Deniz Yatırım ise Erdemir hisselerini araştırma kapsamına alırken, 12 aylık hedef fiyatı 24,60 TL’ye koyduğunu duyurdu. Deniz Yatırım, koydukları hedef fiyatın %46 getiri potansiyeline işaret ettiğini belirtirken, üçüncü çeyrek finansallarının güçlü geleceği, çelik fiyatlarının son dönemde yaşadığı düşüşe karşılık uzun vadeli ortalamaların üzerinde kalmaya devam etmesi ve dolar bazlı gelir yapısı gibi önemli faktörlere dikkat çekti.

Erdemir’in 2022 yılı için yüksek temettü potansiyeline sahip şirketlerden biri olduğunu vurgulayan Deniz Yatırım, FAVÖK’te güçlü büyümenin devam edeceğini de belirtti. 2021 yılı tamamında %249 büyüme ile 23,3 milyar TL FAVÖK açıklayacağını tahmin ettiklerini ifade etti.

Bu gelişmeler yaşanırken, Erdemir hisseleri (EREGL) TSİ 11:55 sularında %0,24 oranında yükselişle 16,94 liradan işlem görmeye başladı.
Erdemir Hisseleri Yüzde 0,24 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde en düşüğ 16,27 lirayı gördükten sonra yükselişe geçti ve kapanışı 16,90 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 16,96 liradan başlayan hisseler, ardından bir miktar kâr satışına maruz kaldı. 16,68 liraya kadar gerileyen hisseler, yeniden 17 lira sınırına doğru hareket etti.

Erdemir hisselerinin yukarı yönlü ivmesini sürdürmesi durumunda 17,06 ve 17,19 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 16,74 ve 16,55 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %1,05 oranında değer kaybına işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %9,12 değer kaybeden hisseler, geçen yılın aynı gününe göre %111,36 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın