Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Demir Döküm Devinden Bedelli Sermaye Artırımı Açıklaması Geldi!

Sektörünün öncü kuruluşlarından Döktaş Dökümcülük, bedelli sermaye artırımına ilişkin KAP’a bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde...
Demir Döküm Devinden Bedelli Sermaye Artırımı Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ

Demir döküm sektöründe faaliyet gösteren Döktaş Dökümcülük Ticaret ve San. A.Ş. (DOKTA) bedelli sözleşme artırmına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulundu. KAP’a gönderilen bildirimde, bedelli sermaye artırımına istinaden, SPK başvurusu yapıldığı kaydedildi.

Şirketin 26.07.2023 tarihli yönetim kurulu kararında Bedelli Sermaye Artırımı kararı alındığı hatırlatılan açıklamada, sürecin 23.11.2023 tarihinde tamamlanması nedeniyle, esas sözleşmenin “Kayıtlı ve Çıkarılmış Sermaye” başlıklı 6’ıncı maddesinin ekli tadil tasarısına uygun olarak değiştirilmesi talebinden bahsedildi.

Açıklamada gerekli gerekli izinleri alınması için Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde başvuru yapıldığı bildirildi. Şirket Kasım ayının başında da bedelli sermaye artırımı duyurusu gerçekleştirmişti.

Şirket Kasım ayında ayrıca, Manisa Organize Sanayi Bölgesi “Alüminyum Döküm” tesislerinin müşteri taleplerini karşılamak üzere ilgili işlere dair 20 milyon euro değerinde dev yatırım duyurusu yapmıştı.

DOKTA fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

DOKTA hisseleri borsa rallisinin ortasında, Ekim ayında 48 TL ile tarihi zirvesine dokunmuştu. Hisse senedi takip eden süreçte kayıplarını artırdı ve 33 TL seviyesine kadar geriledi. DOKTA bu yılın başına kıyasla yüzde 9 kazançlı konumda işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve San. A.Ş. otomotiv, ağır ticari araçlar, iş ve tarım makinaları ve makina imalatı sektörlerine pik, sfero ve alüminyum döküm parça tedarik ediyor.

Bu alanda uzmanlaşan şirket Türkiye’de sektörünün öncü kuruluşu konumunda. Şirket Manisa tesislerinde yüksek ve alçak basınçlı alüminyum döküm ve alüminyum jant üretimleri gerçekleştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın