Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugün Bir Şirket Bedelli Sermaye Artıracak

Borsa İstanbul’da şirketlerin sermaye artırımı süreçleri devam ediyor. Döktaş Dökümcülük’ün bedelli artırımı da bugün başlıyor.
Bugün Bir Şirket Bedelli Sermaye Artıracak
HABER GİRİŞ

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. (DOKTA), bugün yüzde 100 oranındaki bedelli sermaye artırımına başlıyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 27 Ekim 2023 tarihinde onay verdiği şirket, bedelli sermaye artırımı için rüçhan hakkı kullanımı başlangıç tarihi 6 Kasım 2023 olarak açıkladı.

Rüçhan hakkı referans fiyatı 39,7 TL olarak belirlendi. Şirket 2 Kasım’da yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyurusunda çıkarılmış sermayenin tamamının bedelli olarak 162.000.000 TL’den 324.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 162.000.000 TL nominal değerli paylara ilişkin izahnamenin onaylandığını bildirdi.

Pay sahiplerinin ellerindeki payların yüzde 100’ü oranında yeni pay alma hakları bulunduğu, yeni pay alma haklarının (rüçhan hakları), izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak, bugün başlayıp 15 gün süreyle kullandırılacağı söylendi.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) kullanılmasından sonra kalan paylar 2 iş günü süresince nominal değerin altında olmamak kaydıyla borsada oluşacak fiyattan halka arz edileceği belirtilirken, sermaye artırımına ilişkin izahnameye KAP, şirketin resmi web sitesi ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin sitesinden ulaşılabileceği aktarıldı.

DOKTA hisseler geçen hafta yüzde 7’den fazla prim yaparak, 80,45 liradan kapanış gerçekleştirdi. Hissenin değeri son bir yılda yüzde 80 oranında artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.