Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DCG’ye Ait Kripto Borsası Luno İş Gücünü Büyük Oranda Azaltıyor

Kripto para borsası Luno, çalışanlarının yüzde 35’ini işten çıkarma kararı aldı. Ayrıntılar haberde…
DCG’ye Ait Kripto Borsası Luno İş Gücünü Büyük Oranda Azaltıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki düşüş ve global piyasalardaki durgunluk endişeleri, pek çok şirketin iş gücünü azaltmasına neden oluyor. Son olarak Digital Currency Group’a ait olan kripto para borsası Luno, küresel iş gücünün yüzde 35′ini işten çıkarma kararı aldı. Londra merkezli firma, çalışanlarına işten çıkarmalar hakkında bilgi verdi.

Firma açıklamasında, “2022, daha geniş teknoloji endüstrisi ve özellikle kripto pazarı için inanılmaz derecede zor bir yıl oldu. Luno maalesef genel büyümemizi ve gelir rakamlarımızı etkileyen bu türbülansa karşı bağışık değil” ifadelerini kullandı.

Son rakamlara göre Luno’nun yaklaşık 960 çalışanı bulunuyor. Son işten çıkarma kararından 330′dan fazla kişinin etkilenmesi bekleniyor. Afrika, Güney Doğu Asya ve Avrupa’da ofisleri bulunan şirket, Digital Currency Group bünyesinde faaliyet gösteriyor.

DCG, eskiden dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in çöküşünün serpintisine kapılan birkaç kripto şirketinden biri oldu. DCG’nin borç verme birimi Genesis, geçen hafta iflas başvurusunda bulunmuştu.

ABD’li kripto para borsası Coinbase başta olmak üzere Kraken, Gemini gibi pek çok platform, kötü piyasa koşullarını neden göstererek çalışanların bir bölümünü işten çıkarma kararı aldı. İşten çıkarma dalgası, kripto para piyasasındaki büyük bir düşüşün ortasında geldi.

GCM Yatırım Banner

Piyasa Kasım 2021’de 3 trilyon dolar zirvesine ulaştıktan sonra, 800 milyar dolara kadar geriledi. Market an itibarıyla 1 trilyon doların üzerinde oturuyor. Diğer yandan yüksek enflasyon ve FED’in faiz artırımları, şirketlerdeki daralma rüzgarını beraberinde getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.