Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK Depremlerden Sonra Milyonlarca Lira Tazminat Ödedi

DASK, depremlerin meydana geldiği günden bu yana işlemi tamamlanan başvurular ve ödenen toplam tazminat tutarları hakkında açıklamada bulundu. İşte detaylar;
DASK Depremlerden Sonra Milyonlarca Lira Tazminat Ödedi
HABER GİRİŞ

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na (DASK) 221 bin 663 kişinin başvurduğu açıklandı. DASK, depremin meydana geldiği günden bu yana vatandaşların yanında olabilmek için çalıştıklarını kaydetti.

Türkiye’deki 11 şehrin etkilendiği deprem faciasından sonra DASK’a ulaşan bugün itibarıyla hasar ihbarı sayısının 221 bin 663’e ulaştığı bildirildi.

Yapılan açıklamada işlemleri tamamlanan başvurulardan ödenen toplam tazminat tutarının 519 milyon 177 bin liraya yükseldiğinin bilgisi verildi.

DASK’ın Amacı Hızlı Bir Şekilde Sigortalıların Tazminatını Ödemek

DASK olarak öncelikli ve tek amaçlarının, çok hızlı şekilde sigortalıların tazminatlarını ödemek olduğunu vurguladı.

Söz konusu amaç kapsamında konutlarında hasar bulunan vatandaşların, DASK’ın ihbar kanallarından herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın başvuruda bulunabileceği hatırlatıldı.

GCM Yatırım Banner

Geçen Hafta 158 Bin 183 Hasar İhbarı Alınmıştı

DASK tarafından geçen hafta yapılan açıklamada, depremin üzerinden 24 saat geçmeden ilk hasar ödemelerinin gerçekleştiği söylenmişti.

Alo DASK 125, e-devlet ve web site aracılığı ile hasar tespit ihbarının alındığının bilgisi verilmişti. Ayrıca 16 Şubat 2023 saat 10.00 itibarıyla, 158 bin 183 hasar ihbarı alındığı aktarılmıştı.

Geçen hafta yapılan açıklamada DASK’ın 20 Şubat itibarıyla, hasar ihbarı sayısı, işlemi süren başvuru sayısı ve ödenen tazminat tutarı bilgilerinin paylaşacağı da açıklanmıştı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın