Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK Açıkladı! 158 Binden Fazla Hasar İhbarı Alındı

DASK, deprem sonrasında hasar ihbarı ve poliçe sayısı hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
DASK Açıkladı! 158 Binden Fazla Hasar İhbarı Alındı
HABER GİRİŞ

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem bölgelerindeki çalışmalara yönelik bilgileri aktardı. Hasar tespit ödemeleri ve ihbarı hakkında açıklama geldi.

DASK, depremin üzerinden 24 saat geçmeden ilk hasar ödemelerinin gerçekleştiğini bildirdi. Söz konusu ödemelerin hızlıca sürdüğü aktarıldı. Kurum, bugüne kadar finansal ve operasyonel planlamaların olası en büyük bir depremin göz önüne alınarak yapıldığını aktardı.

“158 Bin 183 Hasar İhbarı Alındı”

Hasar ekip grupları ile yöneticilerin aynı gün bölgede olduğu belirtildi. Kurulacak mobil ofislerin ve deprem tırlarının konuşlanacağı yerlerin tespit edildiği bildirildi. Sonrasında bunların depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ta konumlandırıldığı ifade edildi.

Alo DASK 125, e-devlet ve web site aracılığı ile hasar tespit ihbarının alındığı kaydedildi.

Bu kapsamda 16 Şubat 2023 saat 10.00 itibarıyla, 158 bin 183 hasar ihbarı alındığı ifade edildi. Ayrıca 20 Şubat itibarıyla, hasar ihbarı sayısı, işlemi süren başvuru sayısı ve ödenen tazminat tutarı bilgilerinin paylaşılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında görevli eksperlerin 15 ilde çalışmaları sürdürdüğü ifade edildi.

“Poliçe Sayısı Yüzde 112 Oranında Arttı”

Gerçekleşen felaketin ardından zorunlu deprem sigortasına ilgi arttığı kaydedildi. Bugün itibarıyla iller bazında günlük poliçe üretiminde ise yüzde 112 oranında artış yaşandığı bilgisi verildi.

DASK deprem sigortası yaptıranların sayısındaki artışa yönelik birkaç gün önce bilgi verdi. 13 Ocak 2023 itibarıyla, deprem sigortası poliçe sayısının 11 milyon 147 bin 148 adede ulaştığı aktarıldı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.