Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dağlıoğlu, İspanya’da Türkiye’deki Yatırım Fırsatlarını Anlattı

Cumhurbaşkanı Yatırım Ofisi Burak Dağlıoğlu, Madrid’de düzenlenen konferansta İspanyol yatırımcılarla buluştu ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgi verdi.
Dağlıoğlu, İspanya’da Türkiye’deki Yatırım Fırsatlarını Anlattı
HABER GİRİŞ

İspanya İşverenler Örgütleri Konfederasyonunun (CEOE) Madrid’deki binasında, İspanyol iş insanlarına Türk hükümet yetkilileri tarafından kapsamlı bir sunum yapıldı. Cumhurbaşkanı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Türkiye ekonomisini ve fırsatları yatırımcılarla paylaştı.

“Türkiye Dayanıklı Yatırım Ortağınız” başlıklı tanıtımda konuşan Dağlıoğlu, Türkiye’nin özellikle son 20 yılda gerçekleştirdiği reformlarla güçlü ve istikrarlı bir büyüme yakaladığını, yüksek verimliliğe sahip olan bir ekonomiye sahip olduğunu vurguladı.

“Ekonomik Krizleri Aştık”

Türkiye’nin küresel ekonomik krizleri başarıyla aştığını belirten Dağlıoğlu, Türkiye pazarının hem bölgesinde hem de dünyanın geri kalanında öne çıktığını aktardı.

Dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefi olan Türkiye’nin 2028’de ihracat hedefinin 400 milyar dolar olduğunu anımsattı.

“Türkiye Stratejik Bir Pazar”

CEOEO Uluslararası İlişkiler Başkanı Marta Blanco, Türkiye’nin kendileri için kesinlikle stratejik bir pazar olduğunu ifade etti ve yatırım fırsatları, ekonomik büyüme gibi çok farklı nedenlerden Türkiye’nin çok önemli olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

İspanyol  yatırımcıların Türkiye’de yeni fırsatları bulması ve buna odaklanması gerektiğini söyleyen Blanco, 70’den fazla İspanyol yatırım şirketinin Türkiye’de aktif ve yapıcı şekilde çalıştığını dile getirdi.

BBVA Üst Düzey Yönetici Onur Genç, Türkiye’de yatırım olanakları konuşulurken genel perspektifle bakılması ve çevresindeki gelişmelerin, dış etkenlerin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci, Türkiye ve İspanya’nın her alanda, çok yönlü ve kuvvetli ilişkiler içinde olduğunu paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.