Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dağlıoğlu: ABD’den Türkiye’ye Yatırımlar Artacak

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, yatırımcıların Türkiye'ye güvendiğini ve ilginin artacağını söyledi.
Dağlıoğlu: ABD’den Türkiye’ye Yatırımlar Artacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, TRT Haber’e açıklamalarda bulundu. Dağlıoğlu konuşmasında, yatırımcıların genel olarak Türkiye’ye güvendiğini ve olumlu izlenimler edindiğini söyledi.

Halihazırda Türkiye’de yatırımlarının olduğunu belirten Dağlıoğlu, bunu daha da artırmaya yönelik projeleri olduğunu ifade etti.

Orta Vadeli Program (OVP) ile Türkiye’nin yeni bir vizyon ortaya koyduğunu vurgulayan Dağlıoğlu, “Önceki yıllara kıyaslayacak olursak toplantıdaki katılımcı sayısının da çok fazla olduğu ve toplantılara katılan profilin de çok yükseldiğini görmüş olduk.” diye konuştu.

Dağlıoğlu: ABD’den Gelen Yatırımlar Artacak

Burak Dağlıoğlu ABD’li şirketlerin dünyada en büyük yatırımcılar konumunda olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de güçlü bir ekosistemleri olduğunu söyledi.

Daha çok yatırım alabileceklerine inandıklarını belirten Dağlıoğlu, “Amerika tabii çok büyük bir coğrafya, bu ofisler sadece bulundukları yerde görev yapmıyorlar. Bu şirketleri yerinde ziyaret ederek, yatırımcı neredeyse oraya giderek yatırımları çekmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Dağlıoğlu, tanıtım anlamında da daha dijital mecralarda bu karar vericilere ulaşmak üzere tanıtım stratejileri yürüttüklerini, Türkiye’de artık çok ölçekli bir Amerikan şirketleri ekosistemi olduğunu belirtti. Bu şirketlerin yeni yatırımlarının çok önem arz ettiğini ve bu bağlamda yatırımların artabileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.