Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2018 Yeni Dacia Duster Güvenlik ve Kaza Testi

2018 model Dacia Duster güvenlik testiyle karşınızda. En merak edilen güvenlik noktalarına dair detaylı bilgileri öğrenmek için hemen izleyin.
Son Güncelleme: 
Yorum

Dacia Duster’ın 2018 yeni kasa çıkışıyla beraber merak edilen konulardan biri ne kadar güvenli olduğu! Önceki Duster’ların zayıf kalan karoser yapısı dilden dile dolaşıyordu. Yoğunluklu olarak eğilme ve bükülmelerin normal kazalarda bile dirençli olmadığı yönünde dedikodular vardı. Tabi ki bunların hepsi halk arasında konuşulanlar. Marka yetkilileri yeni kasa Duster’ın eskisine göre donanımsal ve güvenlik düzeylerinin iyileştirildiğinden bahsetmişti.

Resmi olarak EuroNcap kaza testine tabi tutulan Duster, iyi sonuçlar kaydetti diyebiliriz. Alınan sonuçlar, aracın testi gerçekleşen bölgelerine verilen puanlardan oluşur. Duster, yetişkin korumasında %71, yay korumasında %56, çocuk koruması %66 ve barındırdığı güvenlik paketlerinden ise %37‘lik bir başarı elde etti. Sonuçların genel değerlendirilmesine “3 Yıldız” verildi. Eski kasasına göre direk duvar çarpmalarında aracın bükülmelere karşı dirençli olduğu dikkatimizi çekti.

Keza yanal vurma testinde sanki bükülmenin normalden fazla olduğunu hissettik. Crossover bir araç için 3 yıldız ne kadar tatmin edicidir bilemeyiz. 5 yıldız gibi yüksek bir derece varken en azından 4 yıldız alma şansı neden olmadı diye de aklımıza sorular gelmiyor değil!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu