Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2017 Yeni Volvo S90’nın Güvenlik ve Çarpışma Testi!

Güvenlik ve sağlamlık özellikleriyle her zaman öne çıkan Volvo'nun 2017 yeni S90 modeli testlerden yine başarıyla geçiyor. İşte performansı gösteren videomuz:
Son Güncelleme: 
Yorum

Volvo’nun İsveçli bir marka olmasının dışında en çok sağlam yapısı ile anılıyor. Ve bu sağlamlığı tüm dünyanın kabul ettiğini söyleyebiliriz. Peki nedir bu Volvo’yu bu derece sağlam yapan! Bildiğimiz bir hikayede; Volvo’nun kurucularından birisi olan Assar Gabrielsson, ilk üretim yıllarında kızına bir araç hediye eder. Tabi o zaman ne kadar güvenli bir araç olduğunu tam olarak bilinmiyor.

Gabrielsson’nun kızı bir gün trafikte ilerlerken kaza geçirir ve ölür. Bu duruma oldukça üzülen babası o saatten sonra işinin üstüne daha çok düşerek en sağlam araba yapımına başlar. Yani tek hedef, artık Volvo araçlarının içerisinde kimsenin ölmemesi için çalışılmış.

Volvo, 1970 yıllarda İsveç çeliğinden ürettiği kafes yapısını arabalarına koymaya başladı. Yapılan bu çalışmalar ve testlerde oldukça sağlam olduğu anlaşıldı. Ve o yıllardan beri aynı kafes yapısı korundu. Videomuzda yeni nesil Volvo S90‘nın çarpışma testini görmekteyiz. S90’nın önden ve yan çarpışmalarda yüksek puan aldığını altını çizerek söyleyelim.

İlginizi Çekebilir :

Tesla Model 3'ün Volvo S60'dan Daha Sağlam Olduğunu 9 Saniyede İspatlıyor!
Tesla Model 3’ün Volvo S60’dan Daha Sağlam Olduğunu 9 Saniyede İspatlıyor!

Geliştirilen güvenlik önlemleri de aldığı puanları etkilemiş. Videonun ilk dakikalarında gösterilen yaya ve cisim algılayıcıları kusursuz çalışıyor. Duvar çarpmalarında, bükülmelerin oldukça yerinde ve hıza göre normal olduğu da gözüküyor. İşte bunların hepsi bir araya getirildiğinde ortaya sağlamlık ve onun da arkasından Volvo çıkıyor!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu