Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CW Enerji ve Ahlatcı’dan Güncel Duyurular

CW Enerji yeni iş anlaşmasını duyururken, Ahlatcı Adabank ihalesi hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
CW Enerji ve Ahlatcı’dan Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların hisselerini ilgiyle takip ettiği şirketlerden olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. yeni açıklamalarda bulundu.

Yakın bir zamanda halka açılan şirketlerden biri olan CW Enerji, Mikrokal Maden Anonim Şirketi ile güneş paneli anlaşması yaptığını açıkladı.

Şirket, GES santral projesinde kullanılmak üzere üretilen güneş panelinin 25.133.950,30 dolar karşılığında satış anlaşmasının sağlandığını duyurdu.

Yapılan bu anlaşmanın ciroya olumlu katkı sağlayacağı belirtildi.

Ahlatcı Adabank için İhale Teklifini Yükseltti

Geçen ay Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 966 milyon 823 bin 400 adet hissesi satışa çıkarılan Adabank’ın, ihalesine katılan Ahlatcı konuya dair yeni bir duyuruda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Enerji sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Ahlatcı, şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Enerya Enerji A.Ş.’nin yüzde 29 oranında pay sahibi olduğu AHL Ahlatcı Finansal Yönetim A.Ş.’nin hisse ihalesine katıldığını hatırlattı.

Şirketin söz konusu ihalede teklif mektubunda belirtilen 210 milyon TL’nin 215 milyon TL’ye yükselttiği ve bu teklifin sona erdiği aktarıldı.

İhalenin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) ve Rekabet Kurumu’nun onayları alındıktan sonra TMSF tarafından sonuçlandırılacağı bildirildi. Bunun yanında süreçle ilgili gelişmeler paylaşılacağı eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın