Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ahlatcı Finansal Adabank’ın Hisse Satış İhalesine Katılacak

AHL Ahlatcı Finansal Yönetim, bugün aldığı karar ile Adabank’ın TMSF tarafından düzenlenecek satış ihalesine katılacağını duyurdu.
Ahlatcı Finansal Adabank’ın Hisse Satış İhalesine Katılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Adabank’ı satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre TMSF, Adabank AŞ’nin kendisine ait yüzde 96.68234 oranındaki 966.8 adet hissesini ihale yoluyla satışa çıkardı. Banka için 210 milyon TL muhammen bedel belirlenirken, 24 Mayıs 2023 tarihinde ihale düzenlenecek. Adabank 14. kez satışa çıkmış olacak.

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. ise söz konusu ihaleye katılacağını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan bilgiye göre Ahlatcı Doğal Gaz, yüzde 70 bağlı ortaklığı Enerya Enerji Anonim Şirketi’nin yüzde 29, toplamda yüzde 99 oranında pay sahibi olduğu AHL Ahlatcı Finansal Yönetim Anonim Şirketi’nin ihaleye iştirak etmesine karar verildiği bildirildi.

19.04.2023 tarihinde alınan karar kapsamında, AHL Ahlatcı Finansal’ın Adabank hisselerinin satış ihalesine katılması, fiyat teklifi etmesi, teklifleri revize etmesi, ihaleye ilişkin usuli süreçleri yürütmesi için ve ihale sürecine dair her türlü konuda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın yetkilendirildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın