Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanlığı Kaynağı: İsveç’in NATO Üyeliğinde Acele Edilmiyor

Cumhurbaşkanlığı'ndan bir kaynak Türkiye'nin, İsveç'in NATO üyeliği için acele etmediğini söyledi. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanlığı Kaynağı: İsveç’in NATO Üyeliğinde Acele Edilmiyor
HABER GİRİŞ

İsveç, NATO’ya girebilmek için Türkiye’den onay bekliyor. Türkiye ise İsveç’in gerekli şartları yerine getirmesini bekliyor. Hal böyleyken bugün Cumhurbaşkanlığı’ndan ismi açıklanmayan bir kaynak konuya yönelik açıklamada bulundu.

Sputnik’e konuşan kaynak, Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya üyeliğini onaylamak için somut bir zaman çerçevesi belirlemediğini söyledi.

Bu konuda acele etmediklerini belirterek, Ankara’ya taahhüt edilen yükümlülüklerin yerine getirilip getirilmediğini yakından takip ettiklerini aktardı.

İsveç’in NATO üyeliği için istekli olduğunu belirten kaynak, konuya yönelik çalışmaların devam ettiğini kararın meclis tarafından alınacağını vurguladı.

Bu gelişmelerin öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz ayında yaptığı bir konuşmasında İsveç’in NATO üyeliği için önce Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde önünün açılması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın