Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı O İllerdeki Orman Alanlarını Feshetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla alınan karar Resmi Gazete’de kamuoyuna duyuruldu. Toplam 11 il için orman sınırları yeniden revize edilecek.
Cumhurbaşkanı O İllerdeki Orman Alanlarını Feshetti
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla dün alınan Türk vatandaşı olmak isteyenlere yönelik kararın tartışmaları sürerken, bugün de Resmi Gazete’de dikkat çeken bir karar yayımlandı.

Cumhurbaşkanı imzasıyla alınan kararda, toplam 11 ildeki belirli alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı.

Bugünden itibaren yürürlüğe giren karar kapsamındaki iller; İstanbul, İzmir, Antalya, Balıkesir, Muğla, Manisa, Mersin, Kütahya, Trabzon, Sivas ve Yozgat oldu.

11 ilde orman sınırları dışına çıkarılan alanların akıbetinin ne olacağına ilişkin de bildirimde bulunuldu.

Buna göre alanlar, iki katından az olmamak kaydıyla, devletin hüküm ve tasarrufu altında kalacak ya da özel mülkiyeti Hazine’nin olan taşınmazlardan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Orman Genel Müdürlüğü’ne orman tesis etmek için ayrılacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.